امام جمعه تربت جام گفت: کشورهای که بیرحمانه آب را بستند و کشور را تحریم کردندتا مردماعتراض کنند آرامش مردم وحشت در دل آنان ایجاد کرد و به دروغ می گویند ناچار به مذاکره شدیم و باید بدانیم استکبار تا زمانی که هست به دنبال ظلم و هر حرفی که می زند فریب است.

به گزارش جام روز، محفل انس با قرآن و یادواره ۲۸ شهید روستای خرم آباد تربت جام با حضور قاریان و حافظان بین المللی، امامان جمعه و جماعت، فرماندار، خانواده شهدا و ایثارگران، نظامی وانتظامی، مسئولین اجرایی و قشرهای مختلف شیعه و اهل سنت شب گذشته در محل مسجد امام جعفر صادق علیه السلام این روستا برگزار شد.

در این محفل نوارانی و معنوی پس از تلاوت آیات وحی توسط قاریان کشوری و بین المللی یادبود شهیدان انقلاب اسلامی حجت الاسلام طاهری امام جمعه تربت جام با تبریک فرارسیدن دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهیدان گفت: حضرت امام خمینی (ره) و شهیدان احیا گر اسلام و اسناد مقاومت و هوشیاری ملت قهرمان ایران در برابر طاغوت های زمان هستند.

حجت الاسلام طاهری افزود: شهیدان اسناد مظلومیت در دفاع از اسلام ، قرآن و نظام اسلامی هستند که تا پای جان ایستادند و ما را با کلام وحی مانوس کردند.

وی عنوان داشت: انقلاب اسلامی از ابتدا برای اسلام بود و اگر امام (ره) را قبول داشتند بخاطر اسلام بوده است و اگر می بینید مسئولان در مقابل مردم دست به سینه هستند به خاطر این است که رای خود را از مردم گرفته اند.

امام جمعه تربت جام یادآور شد: شاه شخصی مستبد بود که به مردم بی توجهی می کرد اما امام (ره) با تکیه به مردم برشاه غلبه کرد و اسلام را محور امور قرار دادند.

وی با یادآوری عناصر پیروزی انقلاب و راز موفقیت امام خمینی تصریح کرد: ایمان مردم به خدا، اطاعت پذیری از رهبری، وحدت حول محور اسلام و مقاومت وایستادگی در برابر استکبار از جمله عناصر پیروزی انقلاب و رمز موفقیت امام بود.

حجت السلام طاهری بیان داشت:مقابل استکبار و استبداد باید ایستاد و این راه امام (ره) است و با هوشیاری فضا را از دشمن بگیرید.

امام جمعه با انتقاد از بعضی افراد که دنبال سازش با استکبار هستند اشاره کرد و گفت:کشورهای که بیرحمانه آب را بستند و کشور را تحریم کردند و می خواستند اعتراضات مردمی ایجاد کنندکه این آرامش مردم وحشت در دل آنان ایجاد کرد.

وی ادمه داد: به دروغ می گویند ما ناچار به مذاکره شدیم و باید بدانیم استکبار تا زمانی که وجود داشته باشد به دنبال ظلم است و هر حرفی که می زند فریب است.

حجت السلام طاهری خاطر نشان کرد: امروز عربستان به دلیل همراهی با استکبار و حمله به یمن تنها است و حتی در میان اهل سنت هم جایی ندارد.

امام جمعه خاطر نشان کرد: شهدا برای اسلام و مقابله با استکبار و استبداد جان خود را تقدیم کردند و هر کسی که امروز احکام الهی را پیدا کند و در مقابل کفر و استکبار بایستد مردم به دنبال او خواهند رفت.

وی اظهار داشت: مسئولان سیاسی به مردم بدبین نباشند مردم خودشان تصمیم می گیرند به چه کسی رای دهند و البته کسی که کم کاری کرده باشد نمره ضعیف می دهند و جناح ها و جریان به کار خود مشغول باشند و نترسند.

حجت السلام طاهری تاکید کرد: وام های میلیلاردی به چند نفر که در پرداخت آن هم کوتاهی می کنند راه گشای کشور نیست و در این جنگ اقتصاد به جوانان تکیه و برای پرداخت وام چند میلینونی آنان را با سختی مواجه نکنند.

امام جمعه تربت جام با اشاره به قرآن و تقابل حزب الله وحزب الشیطان عنوان کرد: امروز حزب الشیطان همین استکبار است که جنگ راه می اندازد تا اقتصاد خود را تقویت کند.

 

انتهای پیام/