فرماندارتربت جام گفت: عناصر هویت ساز فرهنگی و معنوی در شهرستان باید روز آمد و بالنده باشد و افتخار رشد آن بر عهده هنرمندان است.

به گزارش جام روز، علی رستمی فرماندار تربت جام شب گذشته در اختتامیه سیزدهمین جشنواره موسیقی مقامی و بازیهای آئینی تربت جام که در سالن تربیت برگزارشد گفت: عناصر هویت ساز فرهنگی و معنوی در شهرستان باید روز آمد و بالنده باشد و افتخار رشد آن بر عهده هنرمندان است.

رستمی افزود: میراث فرهنگی این شهرستان که از گذشته گان به ارث رسیده قابلیت ها و سرمایه های دارد که با همه مشکلات هنوز هنر منطقه به فراموشی سپرده نشده است.

وی ادامه داد: هنرمندان در کنار کشف و حفظ میراث گذشته گان می بایست به تولید و خلق  آثار و هنرهای جدید در این دیار هنر دوست باشند تا این میراث برای آیندگان بماند.

فرماندار خاطر نشان کرد: وضع هنر در شهرستان خوشی نیست و بابت مشکل های نبود سالن و مجتمع فرهنگی برای نشست، گفتگو هنرمندان و اجرای این هنرها بومی و آئینی بابت نامهربانی ها، بداخلاقی ها و مشکلاتی که بر سر راه است از همه عذر خواهی می کنم.

رستمی با اشاره به عدم معرفی چهره های و آثار شاخص جدید در همه عرصه ها تاکید کرد: خلا جدی در تولید آثار فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و مذهبی داریم و در سایر حوزه ها نیز این چنین است و هنرمندان نگذارند در حوزه هنری دچار این مصیبت باشیم.

انتهای پیام/