باگذشت 12 سال از تصویب کنارگذر و 6 سال از آغاز تعريض مبادی ورودی‌های شهر نصرآباد تربت‌جام به علت تعلل وعدم جدیت مسئولان و همکاری مالکین اراضی همچنان حادثه می‌آفریند؟!

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری جام روز، هرروز در میان تیترهای جراید و رسانه‌های شاهد آنیم که «۴ عضو یک خانواده براثر برخورد پژو پارس با خاور در ورودی نصرآباد جان سپردند»، «انحراف به چپ سواری پراید سه نفر را به کام مرگ کشاند» و…نمونه‌ای از حوادث مرگبار مسیر ۵ کیلومتری ورودی‌های نصرآباد است که هرچند وقت تکرار می‌شود و معلوم نیست تاکی ادامه خواهد داشت؟!

ورودی شهرها به علت تردد زیاد، عجله رانندگان دررسیدن به مقصد و خستگی آن‌ها حادثه‌خیزترین مکان جاده‌هاست که در بیشتر شهرها با احداث کنارگذر و تعریض مبادی ورودی سعی می‌شود حوادث رانندگی را کاهش دهند اما به‌رغم گذشت ۱۲ سال از تصویب طرح کنارگذر نصرآباد و گذشت ۶ سال از آغاز تعریض مبادی ورودی هیچ‌کدام از آن‌ها محقق نشده است.

مبادی ورودی‌های شهر نصرآباد تربت‌جام همچنان حادثه می‌آفریند؟!* تعلل و عدم عزم جدی مسئولان و مالکین ارضی

یک کارمند بازنشسته در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: متأسفانه طرح کنارگذر به علت تعلل وعدم جدی بودن مسئولان وعدم همکاری تعدادی انگشت‌شمار از مالکین اراضی که کنارگذر از اراضی آن‌ها عبور می‌کند تاکنون اجرانشده است وخوشبین بودیم که با تعریض کردن ورودی‌ها حجم حوادث کاهش خواهد یافت اما این پروژه باگذشت ۶ سال حرکت لالک پشتی دارد.

«توکلی» تصریح کرد: از محدود قسمت‌هایی از جاده مشهد- تربت‌جام که دوطرفه هست مسیر ورودی و خروجی نصرآباد است و در این مسیر کم‌عرض حرکت ماشین‌آلات کشاورزی تردد کشاورزان با موتورسیکلت حجم حوادث مرگبار آن را افزایش داده است.

*آغاز رایزنی‌های برای جذب اعتبار و تکمیل پروژه

«مهندس قربانی» بخشدار نصرآباد نیز تعلل در اجرای این پروژه را غیرقابل‌قبول عنوان کرد و گفت: اجرای این طرح پروژه‌ای بوده که به مسئولان دولت فعلی به ارث رسیده است و فرماندار شهرستان و نماینده مردم در مجلس رایزنی‌های جدی برای جذب اعتبار و تکمیل آن داشته‌اند.

یکی از اعضای شورای شهر نصرآباد یادآور شد: در سال‌های اخیر به علت افزایش عبور خودروهای سنگین، ترانزیت کالا و تردد اتباع کشور همسایه افغانستان، شلوغی این محور چند برابر شده است، درحالی‌که اجرای پروژه‌های راه‌سازی در این مسیر خیلی کند است.

*عامل فوت‌های اخیر تردد بی‌شمار ماشین‌آلات کشاورزی و موتورسیکلت‌ها

«علی‌اکبر ناظری» تصریح کرد: در مبادی ورودی شهر نصرآباد از سمت فریمان و تربت‌جام که هنوز مسیرها دوطرفه است و به علت تردد ماشین‌آلات کشاورزی و موتورسیکلت‌ها طی ماه‌های اخیر چندین حادثه منجر به فوت در این مسیر ۵ کیلومتری روی‌داده است.

*پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه در سال ۹۴

رئیس اداره راه و شهرسازی تربت‌جام بر ضرورت تسریع در تعریض ودوبانده کردن ورودی‌های نصرآباد با توجه به حجم زیاد حوادث رانندگی این قسمت از جاده تأکید کرد و گفت: در سال ۹۴ عملیات پروژه از پیشرفت خوبی برخوردار بوده است و به‌طورکلی ابنیه فنی محور از دو طرف تعریض و عملیات خاکی ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

«مهندس نژادی پور» خاطرنشان کرد: این پروژه بدون اعتبار و به‌صورت امانی شروع‌شده است و تکمیل کارهای باقیمانده نیز درگرو تأمین اعتبار است که در صورت تأمین و تخصیص لازم در دستور کار قرار خواهد گرفت.

گزارش: علی مرادی – مهدی حسینی

انتهای پیام/