فرمانده سپاه تربت جام گفت: هنر یک موهبت الهی است و هنرمندان با هنرمایی مخاطبین را به سمت سوی اسلام و حفظ ارزشهای انقلاب و شهیدان هدایت کنند.

به گزارش جام روز، ابوطالب جوان فرمانده سپاه پاسدران تربت جام شب گذشته در آیین تجلیل از هنرمندان بسیجی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: هنر یک موهبت الهی است و هنرمندان با هنرمایی مخاطبین را به سمت سوی اسلام و حفظ ارزشهای انقلاب و شهیدان هدایت کنند.

وی افزود: آثار یک هنرمند زمانی ماندگار است که در اجرای کار هنری انگیزه الهی داشته باشد و از ریا کاری پرهیز کند عرصه جنگ و دفاع مقدس از مصادیقی که لازم است بیشتر از این به آن پرداخته شود.

جوان با گرامیداشت یاد و خاطره ده شهید هنرمند این شهرستان در عرصه دفاع مقدس تصریح کرد: هنرمندان با انجام کارهای هنری راه و رسم شهیدان را احیا وبه تصویر بکشند.

فرمانده سپاه پاسدران تربت جام عنوان کرد: جامعه نیازمند الگو های مناسب است و هنر اسلامی توانایی آن را دارد تا شهدا را به عنوان الگوی به جامعه و جوان امروز معرفی کند.

وی ادامه داد: نسل امروز دفاع مقدس را درک نکرده و این رسالت بزرگ بر عهده شما هنرمندان است که ضمن ترویج و تصویر درست از رشادت های فرزندان این مرز بوم در مقابله با هنر های ضد ارزشی مقابله کنید.

جوان با تشکر از اکران فیلم یتیم خانه ایران افزود: حق گویی در همه عرصه های زندگی لازم است و یک هنرمند متعهد حقیقت های را به جامعه انعکاس می دهد.

انتهای پیام/

 

 

در ادامه این محفل هنری رئیس اداره ارشاد اسلامی تربت جام و مسئول کانون بسیج هنرمندان با تشکر وقدر دانی از فعالان کانون بسیج هنرمندان گفت: هنرمندان بسیجی از ابتدای سال جاری و به ویژه در تابستان در محل بوستان های شهرستان خدمات شایسته ای در قالب برنامه «دین ، نشاط، زندگی» به مخاطبین ارائه کردند که قابل ستایش است.

نعمت الله فیاض افزود: امکانات فرهنگی تربت جام در خور شان مردم وهنرمندان نیست و با همین امکانات ضعیف هنرمندان با اجرای کارهای هنری فعالند.

وی به تعطیلی تنها سینمایی شهرستان در بیست سال گذشته اشاره و خاطر نشان کرد: فیلم های جشنواره عمار و دیگر برنامه های هنری در سالن کوچک اداره ارشاد اکران که مورد استقبال چشم گیر مردم قرار می گیرد و اخیرا به همت شهرداری کار بازسازی سینما شروع شده و امیدواریم که در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار گیرد.

مسئول کانون بسیج هنرمندان خبرداد: برای احداث ساختمان کانون بسیج هنرمندان، تماشاخانه و نگارخانه زمین مناسبی با همراهی شهرداری تدارک شده است که با ساخت این مکان  مشکل کمبود فضای فیزیکی فرهنگی تا حدودی مرتفع می شود.

در پایان مراسم فعالان کانون بسیج هنرمندان معرفی و از سوی سپاه پاسداران و ارشاد اسلامی لوح سپاس و هدایای نقدی با آنان تقدیم شد.