امام‌جمعه اهل سنت تربت‌جام گفت: جامعه نبايد گدا پرور باشد مسئولان و خيرين با ايجاد گرمخانه و توليد کار آنان را جمع آوري و ساماندهي کنند.

مولوي شرف‌الدين جامي الاحمدي امام‌جمعه اهل سنت تربت‌ جام در گفتگو با خبرنگار جام روز با اشاره به وجود متکدیان گفت: جامعه نبايد گدا پرور باشد مسئولان و خيرين با ايجاد گرمخانه و توليد کار آنان را جمع آوري و ساماندهي کنند.

وی با اشاره به جولان متکديان و معتادان در سطح شهر تأکيد کرد: اگر بر اساس قرآن عمل و زکات مال درست هزینه شود در جامعه شاهد حضور کارتن خواب ها و متکدیان نخواهیم بود.

مولوي جامي الاحمدي با اشاره به آلوده‌ شده رزق روزي مردم با عدم پرداخت زکات گفت: رفتارهاي مسلمانان در امر نزولات آسماني بسيار مؤثر است پرداخت نکردن زکات باعث آلوده‌ شده رزق و روزي مردم مي‌شود.

امام‌جمعه اهل سنت تربت‌ جام افزود: مال‌اندوزي از هر راهي مشکل‌آفرين است کشاورزان دامداران محصول خود را پايمال و بي‌برکت نکنند و هر چه از زمين مي رويد زکات به آنان تعلق مي گيرد و در ساير مسائل به يکديگر رحم کنيد تا خداوند به شما رحم کند.

وی تصريح کرد: اگر افراد ميلياردها تومان در ساير امور خدماتي و رفاهي هزينه کنند جاي پرداخت حتي يک تومان زکات را نمي گیرد و چناچه زکات اموال پرداخت شود، فقيري در جامعه وجود نخواهد داشت.

امام جمعه اهل سنت خاطرنشان کرد: افراد فقيري در جامعه هستند که با در دست گرفتن قبوض به دفاتر امامان جمعه و ساير ادارات سطح شهر براي دريافت کمک مراجعه مي کنند که يارانه آنها هزينه زندگي شان را تأمين نمي کند.

انتهای پیام