بقایی گفت: شهدا برکت زندگی ما هستند و بهترین فضا برای اجرای مراسم به سبک زندگی اسلامی و ایرانی می توانند با ازدواج آسان جریان فرهنگی و سبک زندگی اسلامی ساده را جایگزین سایر تشریفات دست و پا گیر کنند.

سینا بقایی عضو دبیرخانه جشنواره فیلم عمار در تربت جام، مدیر سابق سایت خبری تحلیلی جام روز و عضو گروه فرهنگی تبلیغی منتظران ظهور در گفتگو با خبرنگار جام روز با اشاره به مراسم عقدکنان در جوار شهدای گمنام گفت: در خراسان رضوی و بخصوص شهر مشهد سنت مقدس ازدواج در جوار بارگاه ملکوتی ثامن الاحجج امام رضا علیه السلام برگزار می شود و شهرستان هایی که امکان مذهبی و امام زاده ندارند می توانند با حضور در مزار شهدا اقدام به این امر مهم کنند.

وی ادامه داد: شهدا برکت زندگی ما هستند و بهترین فضا برای اجرای مراسم به سبک زندگی اسلامی و ایرانی می باشد و در این شرایط اقتصادی کشور که جوانان ما از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستند می توانند با ازدواج آسان جریان فرهنگی و سبک زندگی اسلامی ساده را جایگزین سایر تشریفات دست و پا گیر کنند.

بقایی افزود: جوانان در امر ازدواج نباید موضوعات اقتصادی مبنای کارشان باشد و ازدواج خود را به تاخیر بیندازند بنا به دستور اسلام که دستور به ازدواج می دهد و هزینه های آن تضمین کرده است پس اگر فقیر هم باشیم می توانیم با توکل به خداوند و برکت شهدا با ازدواج آسان زندگی مشترک را شروع کنیم.

وی با اشاره به چگونگی تصمیم گیری برای این امر عنوان کرد: با پیشنهاد دوستانم در گروه فرهنگی تبلیغی منظران ظهور و طرح موضوع با همسرم به این نتیجه رسیدیم که مراسم عقد خود را در این مکان مقدس برگزار کنیم و قرار نیست مراسم عقد دیگری برگزار شود.

عضو گروه فرهنگی منظران ظهور تصریح کرد: با موافقت خانواده همسرم و پیروی از منویات مقام معظم رهبری نسبت به ترویج ازدواج آسان برای دیگر جوانان اقدام به این تصمیم گرفتیم.

مدیر سابق سایت خبری تحلیلی جام روز با اشاره به شرایط ضمن عقد همسرش برای ازدواج گفت:14 سکه بهار آزادی، 14 دیوان شعر فارسی و کلیه آثار شهید اهل قلم مرتضی مطهری می باشد.

وی هدف خود را از برگزاری مراسم در جوار شهدا بیان داشت: شهدا با نثار خون خود در حفظ و حراست از آرمان های مقدس انقلاب اسلامی جان خود را تقدیم کردند و ما برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان و تشکر از زحمات آنان مراسم عقد را در این مکان مقدس برگزار کردیم.

بقایی خاطرنشان کرد: توان مالی هر دو خانواده برای برگزاری مراسم در تالارهای مجلل فراهم بود اما بدلیل احترام با ساحت مقدس شهیدان و  ترویج فرهنگ مجالس آسان از این امر صرف نظر کردیم.

مدیر سابق سایت خبری تحلیلی جام روز یاد آور شد: جوان در حال ازدواج با فرهنگ سازی این سنت حسنه می توانند باعث کم شدن سایر هزینه های ابتدایی زندگی شوند که در فضای ساده با آرامش و بدون نگرانی آغاز شود.

لازم به ذکر علاقه مندان می توانند جهت هماهنگی برای مراسم عقد در مزار شهدای گمنام با حجت الاسلام محمد اسحاق پاروکار مسئول گروه فرهنگی تبلیغی منتظران ظهور با شماره 09036246928 تماس بگیرند.

انتهای پیام