بهرامی نیا گفت: نهم دی ماه، روز قبولی دوباره دانشجویان دانشگاه عاشورا است که آزادی و آزادگی، عدالت و انصاف، برابری و برادری، استکبار ستیزی، ظلم ستیزی، دفاع از حق و حقانیت را از پیر و مراد خود خمینی کبیر(ره) در مکتب امام حسین(ع) آموخته بودن نشان دادند از سیره حسینی(ع) و رهبری امام خامنه ای (حفطه الله) حمایت عملی می کنند.

هاشم بهرامی نیا استاد دانشگاه پیام نور، کارشناس ارشد اداره تبلیغات و دبیر ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی شهرستان تربت جام در یاد داشتی با عنوان 9دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت به خبرنگار جام روز ارائه کرد.

بسم الله الرحمان الرحیم

نهم دی ماه، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت

نهضت خدامحورانه مردم ایران اسلامی با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی با رهبری داهیانه پیر جماران، حضرت امام خمینی(ره) از سال 1342 شروع و در سال 1357 به پیروزی رسید.

از همان اوان شکل گیری این نهضت و انقلاب، یک جریان در پی ضربه زدن به آن در سطح داخلی و خارجی بود ه است که در سطح خارجی آمریکا، انگلیس و…. و در سطح داخلی نیز عناصر نفوذی و فریب خورده فعالیت می کردند.

هدف اصلی این جریان ها نابودی اسلام و انقلاب اسلامی بود؛ که حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب این جریان را به خوبی می شناختند و با ارائه بصیرت انقلابی و فکری به مردم،  انقلاب را از خطر بدخواهان مصون نگه داشته اند.

دشمن توسط نیروهای نفوذی جریان براندازی نظام را پیگیری می کرد که 8 سال دفاع مقدس که مردم سلحشور و همیشه در صحنه با وحدت و یکدلی از عقیده، وطن و آرمان های خود دفاع نمودند و به پیروزی رسیدند یکی ار توطئه های این گروه بود.

با رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی دشمنان انقلاب تصور می کردند که کِشتی انقلاب به گِل خواهد نشست اما با انتخاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به عنوان رهبر جامعه اسلامی، از سوی مجلس خبرگان رهبری، راه امام و انقلاب اسلامی توسط ایشان و مردم ادامه یافت و نقشه های شوم دشمن نقش برآب شد.

دشمن در بُعد نظامی که مغلوب شده بود؛ جنگ نرم و اثر گذاری روی فکر و اندیشه مردم و سست کردن عقاید مردم را در دستور کار قرار داد و عاشورا زدایی، حماسه زدایی، ترویج فرهنگ و تفکر غربی، پی گیری و پی ریزی فتنه، تضعیف جریان امام و رهبری و تقویت جریان غرب گرا از مسائلی بود که دشمن آگاهانه دنبال می کرد به گونه ای که در این راستا، ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای(حفظه الله) از تعابیری چون تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و حتی قتل عام فرهنگی استفاده نمودند.

دشمن هم چنان به فعالیت براندازانه خود ادامه می داد تا توسط نیروهای نفوذی خود در داخل کشور، بعضی از پست های کلیدی و قسمتی از مدیریت فرهنگی و سیاسی کشور به عناصر وابسته به بیگانه که اهل تسامح و تساهل بودند؛  سپرده شد.

اما از آن جا که  حافظ ایران اسلامی، امام عصر و الزمان(عج) است، بازگشت به گفتمان امام و انقلاب و تقویت این گفتمان قوت گرفت و نیروهای انقلابی، پیدا و پنهان از حریم ولایت و انقلاب اسلامی دفاع نمودند و دژخیمان نیز به رویه غلط خود در دشمنی با مردم ایران، ادامه می داد به گونه ای که با نزدیک شدن انتخابات دهم ریاست جمهوری اسلامی ایران، با تمام ابزار و قدرت و با در اختیار گرفتن رسانه ها و فضای تبلیغاتی در پی ایجاد یک فتنه بزرگ برآمد.

کسانی که 30 سال پای صندوق های رای نیامده بودند؛  مدعی دموکراسی، مردم گرایی، حق انتخاب و حق رای مردم شدند و با توهین به رهبری و نشر شایعه تقلب در انتخابات قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و دامن زدن به اختلاف سلیقه های سیاسی، بزرگ جلوه دادن اختلافات قومی و مذهبی  و… از ترفندهای بدخواهان نظام در این فتنه بود.

بعد از برگزاری انتخابات و شکست کاندیدای مورد نظر و حمایت دشمن، فریاد سران فتنه و هوادارانشان گوش زمین و زمان را کر کرد و رفتارهای غیر قانونی و خلاف مصالح نظام و اسلام به وقوع پیوست و گستاخی و بی شرمی را به جایی رساندند که روز عاشورا، پرچم امام حسین(ع) را آتش زدند و به ساحت مقدس فرزند رسول خدا (ص) خیانت و اهانت کردند، حریم ولایت و رهبری را شکستند و با امت و ولایت درافتادند.

آنان با عدم بصیرت، خلاف مصالح نظام، مسایل شخصی را به مسایل ملی ترجیح دادند و عملا ثابت کردند که مخالف ماندگاری انقلاب اسلامی هستند و به ظاهر خود را دوستان انقلاب معرفی می کردند.

این افراد حساب خود را از حساب دشمن  برای دنیا و به دست آوردن دنیا جدا نکرده به شهدا و ایثارگران انقلاب ظلم کردند و همگامی با ولایت را رها و همراهی با دشمنان ولایت را پسندیدند اما غافل بودند که خداوند یار و پشتیبان انقلاب اسلامی است و حادثه 9 دی 88 راهپیمایی عاشقانه ملت بزرگ ایران در دفاع از حریم عاشورا و ولایت بود که این روز در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شد.

نه دی روز خروش مردم ایران نماد وحدت، روز پیروزی لشکر خدا و حزب الله در برابر لشکر شیطان، روز تایید مشروعیت سیاسی، دشمن شناسی و وقت شناسی ملت ایران در برابر حرمت شکنی های غافلان و وابستگان به دشمنان است که نقطه عطفی در تاریخ این کشور کهن است.

نهم دی ماه، روز قبولی دوباره دانشجویان دانشگاه عاشورا است که آزادی و آزادگی، عدالت و انصاف، برابری و برادری، استکبار ستیزی وظلم ستیزی و دفاع از حق و حقانیت را از  پیر و مراد خود خمینی کبیر(ره) در مکتب امام حسین(ع) آموخته بودند.

نهم دی ماه 88، تکرار 22 بهمن 57 و بیمه نامه انقلاب اسلامی از سوی کسانی بود که با کیاست، بصیرت، قانون گرایی گِرد ولایت گردیدند و نشان دادند از سیره حسینی(ع) و رهبری امام خامنه ای (حفطه الله) حمایت عملی می کنند.

نهم دی روز بیعت با ولی امر مسلمین جهان، قدرت نمایی الهی، آشکار شدن قدرت بسیجیان خمینی(ره) در مقابله با دشمنان امام خامنه ای(حفظه الله) و اعلام انزجار از بدخواهانی که فریب دشمن را خوردند و قصد فریب مردم را داشتند بود.

کسب بصیرت بیشتر، دشمن شناسی، استکبار ستیزی، دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی، تبعیت از ولایت و حفظ وحدت اسلامی   وظیفه امروز ملت بصیر ایران است.

انتهای پیام