استاندار خراسان رضوی بیان داشت: مشکل این است که وقتی وارد کارهای اجرائی و اداری می شویم از کارهای علمی غفلت و مباحث را رها می کنیم.

به گزارش جام روز، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی بعد از ظهر روز گذشته در مسیر بازگشت از هرات افغانستان با بازدید از مهمانشهر تربت جام در جریان فعالیت کارگاه تولیدی البسه مسقر در این شهرک قرار گرفت و بیان داشت: مشکل ما این است که وقتی وارد کارهای اجرائی و اداری می شویم از کارهای علمی غفلت و مباحث را رها می کنیم.

وی استفاده از نظر اساتید دانشگاه ها را مفید دانست و گفت: عدم استفاده از نظز کارشناسان و استاتید به نفع هیچ طرحی  نیست و یک کارگاه تولید با استفاده از این ظرفیت ها باید دنبال ایجاد برند باشد.

رشیدیان افزود: تولید کننده در فرایند تولید محصول باید کیفیت مناسب و ایجاد طرح های جدید را در نظر گرفته و با استناد به  آموزه های اسلامی و ملی راهی را برویم که با حفظ مرز بندی های قانون را رعایت کنیم تا بعد به مشکل برخورد نکنیم.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: کارگاه تولیدی البسه با رعایت اصول تنوع، جوان پسندی، رنگ، فرم و رعایت مسائل شرعی و ملی و استفاده از پتانسیل و ظرفیت هائی بومی که در منطقه وجود دارد در تولید البسه اصالت ایرانی را حفظ نمایند.

وی خاطر نشان کرد: کارگاه های تولیدی البسه با تولید محصولات عمومی به کارخود رونق بخشند اما دارای چشم اندازه صادرات باشند تا بازارهای جدید در سایر کشورها پیدا کنند.

رشیدیان تاکید کرد: می توان از تجربه کشورها تولید کننده لباس استفاده کرد در این میان کشورهای هستند که تولید کنندگان ها البسه را به صورت اختصاصی برای قشری خاص تولید می کنند و با این هدف گذاری به سمت ایجاد برندی خاص حرکت کردند و این کار انجام شدنی است.

انتهای پیام/