رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تربت جام گفت:سیزدهم آبان به همه ی مستضعفان آموخت که می توانند چپاول گران را به زباله دان تاریخ بسپارندو این عزت و اقتدار ملت بزرگ ایران به خاطر استکبار ستیزی و مقابله با سلطه گرهای عالم است.

علی اکرامی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تربت جام در گفتگو با خبرنگار جام روز گفت: سیزدهم آبان به همه ی مستضعفان آموخت که می توانند چپاول گران را به زباله دان تاریخ بسپارند.

وی افزود: روز 13 آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.

اکرامی تصریح کرد: تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، روز دانش‌آموز که در  13 آبان 1357 نام گذاری شد و تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 1358 عنوان این سه واقعه تاریخی است که نمی‌توان هیچ یک را از نظر اهمیت نسبت به دیگری اولی تر دانست چرا که هر کدام در دوره وقوع تاثیر گذاری خاص خود را داشته و شرایط را به نحوی تغییر داده‌اند.

رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی تربت جام بیان داشت: با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای یوم‌الله سیزدهم آبان به ویژه سی و یک شهید دانشجوی پیرو خط امام (ره) و فاتحان لانه جاسوسی آمریکا، این روز را روز اعلام برائت و فریاد کوبنده خشم و انزجار امت‌های آزاده و اسلامی به ویژه ملت مبارز، بیدار و استکبار ستیز ایران اسلامی علیه استکبار جهانی آمریکا دانست.

وی خاطرنشان کرد: از مردم شهید پرور و قشرهای مختلف مردم شیعه و اهل سنت تربت جام در خواست می شود با حضور حماسی خود در راهپیمایی ضد استکباری یوم الله 13 آبان پر شور شرکت کنند و به درستی که رمز آزادگی، عزت و اقتدار ملت بزرگ ایران به خاطر استکبار ستیزی و مقابله با سلطه گرهای عالم است.

اکرامی افزود: مراسم راهپیمایی 13 آبان روز چهار شنبه 13 آبان ساعت 9 صبح از میدان شهدا به سمت میدان ولیعصر (عج) برگزار می شود.

انتهای پیام/