فرماندار تربت جام گفت: امروز حوزه پدافند غيرعامل يک ضرورت زيستي در دنياي فعلي شده است که امروز جنگ هاي بيوتروريسم مي توان اقتصاد يک کشور و جامعه را فلج و هزاران قرباني برجا بگذارد.

علي رستمي فرماندار تربت جام  امروز در همايش پدافند غير عامل زيستي در مرز که با حضور روساي ادارات ونهادها، کارکنان و بسيجيان، فرماندهان حوزه ها و پايگاه هاي مقاومت بسيج به همت مديريت بحران فرمانداري و معاونت عمليات سپاه تربت جام در محل سالن اجتماعات آموزش و پرورش اين شهرستان برگزار شد گفت:در دنياي فعلي پدافند غيرعامل يک ضرورت زيستي  شده است.

وی  افزود: آموزش پدافند غيرعامل در پايين ترين سطوح از مدارس گرفته تا خانواده ها مي بايست ادامه و عملياتي شود و صرف سخنراني هم نباشد.

رستمي ارزيابي و توان دستگاه هاي قبل از حادثه را ضروي دانست و تصريح کرد: آمادگي شهرستان در مديريت بحران بايستي سنجيده شود تا در موقع لزوم و حوادث احتمالي هراسان نباشيم.

فرماندار تربت جام تأکيد کرد: ضرورت آموزش و آمادگي دستگاه ها، نخبگان و مردم در جهت عملياتي کردن “پدافند غير عامل” از مطالبه هاي مورد توجه و موکد مقام معظم رهبري است.

وي خاطر نشان کرد: ترويج و تسري عامل هاي حيات انساني بويژه “پدافند غيرعامل” در بدنه جامعه نياز به کارگاه هاي آموزشي تخصصي ندارد بلکه همین که به  عنوان يک ضرورت براي مردم ملموس، قابل درک و همه فهم باشد کفایت می کند.

رستمي با ابراز اميدواري از فراگيري آموزش ها در مواجهه با حوادث برای شهروندان اضافه کرد: این آموزش ها باعث کاهش آسيب پذيري، مسائل روحي رواني و استرسي در شرايط سخت می شود که فرد با دسترسي به حداقل ها بتواند خود، خانواده و هم وطنان را از بحران خارج کند.

فرماندار تربت جام ابراز داشت: يکي از راه هاي مهم آمادگي مردم در مواجهه با بحران و حوادث احتمالي ذخيره سازي نيازهاي اوليه مانند آب،غذا، سوخت و… است.

وي يادآور شد: تجربه ثابت کرده هيچ کشوري با جنگ هاي نظامي ساقط نشده است، امروز جنگ هاي بيوتروريسم مي توان اقتصاد يک کشور و جامعه را فلج و هزاران قرباني برجا بگذارد.

انتهای پیام/