امام‌ جمعه تربت‌جام گفت: برخی مسئولان به دشمن اعتماد کردند که این اعتماد به دشمن برای نظام مسئله ساز است بنای ما بر این باشد که اعتماد نکنیم.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام  امروز در مصلی الغدیر با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای اللهی وبا اشاره به اینکه تقوای اللهی پشتوانه همه مسائل اخلاقی انسان است بیان داشت: مهمترین جلوه تقوا الهی پیروی نکردن ازدشمنان اسلام است و اگر امت و دولت با تقوا باشد از دستورات اسلام پیروی می کند و نه از دشمن، بی تقوایی ما باعث پیروی از دشمن است.

وی افزود: برخی مسئولان به دشمن اعتماد کردند آمریکا و صهیونیست دشمن آشکار اسلام است و این اعتماد به دشمن برای نظام مسئله ساز است بنای ما بر این باشد که اعتماد نکنیم.

حجت الاسلام طاهری خاطر نشان کرد: دو نفر جاسوس آمریکا دستگیر و محکوم می شوند آمریکا نگران و دنبال حقوق بشر می افتد اما این همه جنایت در منطقه اتفاق می افتد و جوانان شیع و اهل سنت توسط آمریکا و گروه های تکفیری ذبح می شوند و آنان هیچ نگران نمی شوند.

امام جمعه تربت جام  با اشاره به آماده شدن نیرو های مردم وارتش عراق برای عملیات آزاد سازی موصل گفت: این عملیات با رمز بی اعتمادی به دشمن توسط نیروهای بسیجی عراق و نیرو های مسلح به پیروزی و موصل قتلگاه داعش خواهد شد.

وی با اشاره به تجربه الحشد الشعبی در آزاد سازی دو شهر دیگر عراق بیان داشت: این تجربه باعث فتح خوهد شد به لطف خدا اما یک نگرانی وجود دارد که خطرناک است و آن هم دعواهای سیاسی که کرد ها برای توسعه طلبی دارند نگران کنده است.

حجت الاسلام طاهری با بیان این نکته که اگر موصل آزاد شود گفت: آزادی موصل باعث امنیت بیشتر مراسم اربعین خواهد بود.

امام جمعه تربت جام با تشکر از زحمات ستاد عتبات خوستار کمک به اجتماع عظیم اربیعن شد و بیان کرد: با توجه به جمعیت 20 میلیونی زائران اربعین نیاز به برنامه ریزی و کمک تشکل های مردمی است.

وی با اشاره به مراسم حج که تمام جهان اسلام در آن حاضر هستند و دولت های اسلامی از این مراسم با هزینه بالا حمایت می کنند گفت: دیدی عدم برنامه ریزی درست در مراسم حج باعث حادثه منا شد اما مدیریت مردم در اربعین سال های قبل نشان داد مردم توانمند تر ار حکام آل سعودند.

حجت الاسلام طاهری به تغییر وزرای کابینه دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: تغییر وزیران کار قانونی است اما این تغییرات در راستای مشکلات مردم که مهمترین آن اقتصادی است صورت نگرفت امیدواریم در مدت باقی مانده دولت در حد انتظار شغل ایجاد کند تا مردم با شک و تردید مواجه نباشند و نظر شان را در پای صندوق رای مطمئن بدهند.

امام جمعه تربت جام ابراز داشت: درد مردم تغییر وزیران نیست درد آنان اشتغال است و این تغیرات سیاسی به نظر می رسد و در راستای مشکلات کشور نبوده است.