امام جمعه اهل سنت سمیع آباد تربت جام گفت: امروز بايد جهان اسلام درس آزادگي و ايثار را فرزند رسول خدا (ص) براي اتحاد، وحدت و ايستادگي در مقابل ظلم و ستم بيگانگان بر عليه مظلومان فرا بگيرد.

مولوي امان الله برزگر امام جمعه اهل سنت سمیع آباد تربت جام در گفتگو با خبرنگار جام روز با اشاره به اين که قيام امام حسين(ع) باعث بقاي دين مبين اسلام شد گفت: امروز بايد جهان اسلام درس آزادگي و ايثار را فرزند رسول خدا (ص) براي اتحاد، وحدت و ايستادگي در مقابل ظلم و ستم بيگانگان بر عليه مظلومان فرا بگيرد.

وي افزود : امام حسين(ع) با قيام و مجاهدت خويش درس ايثار، مقاومت، پايداري و مقابله با دشمن را براي ملت هاي جهان تبيين کرد.

مولوي برزگر با اشاره به فريضه الهي امربه معروف ونهي از منکر در جامعه تصريح کرد: اجراي درست امر به معروف و نهي از منکر ضامن برپايي ديگر فرايض ديني در جامعه است و اهميت وافر اين موضوع براي اسلام بود که امام حسين(ع) براي برپايي آن قيام کرد تا پرچم اسلام همچنان باقي بماند.

امام جمعه اهل سنت سمیع آباد تربت جام خاطر نشان کرد: آوردن دين اسلام به عهده پيامبر خدا بود، اما بقاي آن در قيام امام حسين (ع)است.

وي اضافه کرد: اگر قيام امام حسين (ع) در سرزمين کربلا نبود از دين اسلام چيزي باقي نمي ماند.

مولوي برزگر ادامه داد: دشمنان اسلام هميشه در تلاش هستند تا وحدت بين شيعه و سني را به بهانه هاي مختلف بر هم بزنند و وجود ماه محرم فرصتي بسيار ارزشمند و گرامي براي نشان دادن وحدت بين قشرهاي مختلف شيعه و اهل سنت در قالب آيين هاي عزاداري و پاسداشت ارزش ها و آرمان هاي اسلام است.

امام جمعه اهل سنت سمیع آباد تربت جام با اشاره محبت اهل سنت به پيامبر (ص) عنوان کرد: اهل سنت علاقمند و دوستدار اهل بيت(ع) هستند و دليلش هم اين است که در هر تشهد نماز درود مي فرستند که اگر درود بر پيامبر و آل پيامبر را نگويند نمازشان باطل است و اين اعتقاد قلبي ماست.

وي با اشاره به شرکت جامعه اهل سنت در مراسم عزاداري امام حسين (ع) گفت: محرم و صفر و ايام شهادت سرور و سالار شهيدان نه تنها شيعيان بلکه همه مسلمانان و انسان هاي آزادي خواه و عدالت محور را در حزن و اندوه فرو مي برد.

خاطرنشان کرد : در شهرستان تربت جام به رسم ديرينه علما، بزرگان و جامعه اهل سنت در مراسم سوگواري امام حسين (ع) با شکوه حضور پيدا مي کنند و در روز عاشورا با طبخ غذا و توزيع نذري شهادت آن امام همام در حزن و اندوه مي نشينند.

امام جمعه اهل سنت سمیع آباد تربت جام وحدت بين مسلمانان را مهم و ضروري دانست و با بيان اينکه ما علما مي توانيم هم در ايجاد اختلاف و هم در ايجاد وحدت بيشتر نقش داشته باشيم تاکيد کرد: حضرت امام خميني (ره) و خلف صالح ايشان حضرت آيت الله خامنه اي هميشه بر وحدت و پرهيز از توهين به مقدسات يکديگر تأکيد داشته و دارند و حضرت امام (ره) فرموده اند که شيعه و سني هيچ گونه اختلافي با هم ندارند که اين يک حرف درست و مهم است.

وي در پايان اظهار اميدواري کرد: خداوند همه مسلمانان را از پيروان واقعي قرآن، اسلام و امام حسين (ع) قرار دهد و با شهداي کربلا محشور گرداند.