امام جمعه تربت جام گفت: امام سجاد (ع) بعد از واقعه عاشورا شمشیر را کنار گذاشته و نسبت به اطلاع رسانی این اتفاق دردناک اقدام کردند و نشان دادند که بیداری مردم گاهی با بصیرت افزایی و صلح و زمانی با شمشیر و جنگ امکان پذیر است.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام در مصلی الغدیر با دعوت خود و نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی و تسلیت ایام شهادت امام سجاد (ع) بیان داشت: امام سجاد (ع) بعد از واقعه عاشورا شمشیر را کنار گذاشته و نسبت به اطلاع رسانی این اتفاق دردناک اقدام کردند.

وی افزود: بیداری مردم گاهی با بصیرت افزایی و صلح و زمانی با شمشیر و جنگ امکان پذیر است.

حجت الاسلام طاهری اضافه کرد: کسی که بصیرت کافی نسبت به جهان داشته باشد می تواند راهنمایی مردم باشد و جامعه  همیشه نیازمند رهبر است.

امام جمعه تربت جام ادامه داد: امام سجاد(ع) با دعا و مناجات عقاید اسلامی را بیان می کردند و تلاش کردند تا نهضت عاشورا خاموش نشود و هر جماعتی که می دیدند روشنگری حادثه و قیام کربلا را می کردند.

وی تصریح کرد: ما همیشه باید مراقب باشیم تا عاشورا به شکل های مختلف تکرار نشود و الان جنگ و نبرد ما با استکبار جنگ اقتصادی است.

حجت الاسلام طاهری خاطر نشان کرد: بهترین و مهمترین کمک به اقتصاد تقویت تولید و خرید کالای داخلی است و مسئولان هم زمینه صادرات را فراهم کنند.

امام جمعه تربت جام با اشاره به مصوبه ضد عربستانی توسط آمریکا ابراز داشت: استکبار نشان داده است که هرگاه همراهانش ضعیف است کنار گذاشته می شود و با این توطئه و مصوبه می خواهند پول و نفت عربستان را به غارت ببرند.

وی با بیان اینکه دشمن نمی خواهدجنگ بین مسلمانان تمام شود تا سلاح های خود را بفروشد بیان داشت: بعد از سال ها ثابت شده عربستان برج های دو قلو را نفجر کرده است و از این طریق عربستان را در جنگ با مسلمانان نگه داشته است.

حجت الاسلام طاهری با تقدیر از مسئولان امنیت مراسم عزاداری بیان کرد: به لطف خدا در کشور ما مراسم در امنیت برگزار شد و این در زمانی است که در کشور های همسایه ما با شهید شدن افراد بسیاری این مراسم برگزارشده است که ما این جنایات را محکوم می کنیم.

انتهای پیام/