مراسم عزاداری و نماز ظهر عاشورا با حضور پر شور هیئت های عزا داری تشیع و تسنن تریت جام برگزار گردید.

به گزارش جام روز، مراسم عزاداری و نماز ظهر عاشورا با حضور پر شور هیئت های عزا داری تشیع و تسنن تریت جام برگزار گردید.

در این مراسم باشکوه دسته های عزاداری در محل مهدیه تربت جام در حضور فرماندهان نظامی و انتظامی، امام جمعه تربت جام، مسئولین اداره ها و نهادها و فرماندار شهرستان تربت جام به ذکر مصیبت سالار شهیدان پرداختند.

این مراسم با نماز باشکوه ظهر عاشورا و سخنرانی امام جمعه تربت جام ادامه یافت.

حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تریت جام ضمن تسلیت شهادت مظلومانه امام حسین علیه السلام از حضور پر شور مردم تقدیر و تشکر کرده و بیان داشت: امروز مردم جواب آن کسانی که می گویند “چرا همه شهر را سیاه می کنید؟” و  “جرا این همه هزینه غذا می کنید؟” این ها را خرج محرومان کنید را خوب و شایسته دادند.

حجت الاسلام طاهری افزود: تمام اطعام توسط مردم صورت میگیرد و در سفره های امام حسین محرومان در کنار ثروتمندان عزت مندان پذیرایی می شوند مردم تشیع و تسنن از باب تبرک و تیمم این غذا ها را استفاده می کنند.

وی افزود: دشمن بداند با اینگونه صحبت ها نمی تواند باعث تفرقه شود و شاهد هستیم هر سال که دشمنان تهدید می کنند دسته های عزاداری سالار شهیدان مردم با شور بیشتری حاضر می شوند.

در پایان مراسم عزاداران با شعار ” لبیک یا رسول الله “، “لبیک یا امیرالمومنین” و ” لبیک یا حسین” با آرمانهای امام و شهدا پیمان مجدد بستند و از یزید زمان آمریکای جنایت کار با شعار ” مرگ بر آمریکا” تبری جستند.

انتهای پیام/ عکاسان رشتی، تنومند