امام‌ جمعه تربت‌جام گفت: اگر تقوا الهی رعایت می شد کربلا بوجود نمی آمد و اگر امام حسین (ع) این فداکاری را بزرگ را نمی کرد اسلام نابود می شد.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام در مصلی الغدیر با دعوت خود و نماز گزاران به رعایت تقوای الهی و تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان آقا اباعبدالله الحسین (ع) و گرامیداشت دهه امر به معروف و نهی از منکر و تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) گفت: هر عملی آن زمان قابل قبول است که در آن رضایت معصوم باشد تا اجازه امام نباشد جنگ کردن هم ارزشی ندارد.

وی با بیان اینکه همه ی انبیاء مردم رابه تقوای الهی امر می کردند افزود: اگر تقوا الهی رعایت می شد کربلا بوجود نمی آمد و اگر امام حسین (ع) این فداکاری را بزرگ را نمی کرد اسلام نابود می شد.

حجت الاسلام طاهری با تذکر اینکه از خدا پروا داشته باشید ابراز داشت: امام حسین علیه السلام امر الهی را بر مردم ترجیح داد و اگر مردم امر به معروف و نهی از منکر نکنند امت و ملت به سمت خاموشی خواهد رفت.

امام جمعه تربت جام با ابراز نگرانی از فراموشی امر به معروف و نهی از منکر بیان داشت: اگر قرار بود امام حسین علیه السلام  امر به معروف را ترک کند بهانه بسیار داشت پس نگوئید که اگر امربه معروف کنیم می ترسیم ناراحت شوند مگر شما امام حسین را دوست ندارید پس شبیه امام حسین علیه السلام شوید.

حجت الاسلام طاهری افزود: حادثه کربلا پر از عبرت و پیام برای اهل تقوا است که باید زنده نگه داریم و اهداف امام را خوب بشناسیم و تصمیم درست و به موقع و هوشیارانه امام حسین (ع) را باید خوب درک و در مسیر زندگی پیاده کنیم و پاس بداریم و معرفی اخلاقی و درستی داشته باشیم.

وی با گرامیداشت یاد شهدای امربه معروف که بر اساس قانون امکان حمایت از امر کنندگان این فریضه فراموش شده نبود افزود: امروز قانون امر به معروف به تصویب رسیده است و از امر کنندگان حمایت می کند اما باید بدانیم امر باید به صورت لسانی و نوشتاری باشد و امر فیزیکی بر عهده دولت و نظام است.

امام جمعه خاطر نشان کرد: برای فریضه الهی نهی از منکر همه باید به میدان بیایند و به صورت زبانی، شفاهی و نوشتاری امر به معروف و نهی از منکر کند که اگر فراموش شد و مثلا بی حجابی رواج پیدا کرد دیگر زن بها نخواهد داشت و دیگر محور توجه و مادر نیست و امروز به لطف حجاب خانم های محجبه بی حجاب ها مشکلات را درک نمی کنند.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به علاقه امام حسین علیه السلام به نماز و اینکه اباعبدالله محبوش نماز بود بیان داشت: نماز جمعه حرکتی قرآنی و وحدت بخش است که باید ترویج و تبلیغ شود.

وی شبهه انداختن دشمنان در مراسم سوگواری را نشانه ترس دشمن دانست و گفت: آنها شبهه افکنی را زیاد می کنند و  این مستکبران می دانند که همین عزاداری ما مقدمه اجتماع عظیم و 25 میلیونی اربعین حسینی است که در طول تاریخ سابقه نداشته است.

انتهای پیام/