رييس پليس فتا خراسان رضوي با اشاره به جرايم سايبري گفت: وضعيت جرايم سايبري در سطح استان خراسان رضوي نسبت به شش ماهه سال گذشته 109درصد رشد داشته است و 65 درصد جرايم سايبري با تلاش پليس فتا کشف شده است.

رييس پليس فتا خراسان رضوي جواد جهانشیری در گفت و گو با خبرنگار جام روز با اشاره به جرايم سايبري گفت: وضعيت جرايم سايبري در سطح استان خراسان رضوي نسبت به شش ماهه سال گذشته 109درصد رشد داشته است و 65 درصد جرايم سايبري با تلاش پليس فتا کشف شده است.

وی در رابطه با دستگيري مجرمان جرايم سايبري افزود: دستگيري مجرمان جرايم سايبري نسبت به سال گذشته 76درصد رشد داشته است که 80درصد آن مرد و 20درصد آن زن بوده است.

جهانشیری با اشاره به رشد جرايم سايبري در سطح کشور تصريح کرد: جرايم سايبري در سطح کشور 63.5 درصد رشد داشته است که استان خراسان نسبت به ساير استان ها 43درصد بوده است.

رييس پليس فتا خراسان رضوي خاطرنشان کرد: از بين 35مرکز پليس فتا در سطح استان ها مجموع جرايم 10درصد از جرايم کل کشور متعلق به استان خراسان رضوي است که ميانگين کشف به وقوع 78.4درصد مي باشد که ميانگين قابل قبولي است.

وي ابراز داشت: جايگاه پليس فتا خراسان رضوي در حوزه وقوع و دستگيري بعد از تهران بزرگ رتبه دوم کشور را دارد.

جهانشيری اعلام کرد: جرايم سايبري 35درصد اقتصادي، 37درصد اخلاقي، 18درصد اجتماعي و 10درصد ساير جرايم سياسي و امنيتي و … مي باشد.

رييس پليس فتا خراسان رضوي تاکيد کرد: بيش از 85درصد مردم ايران به تعداد 61ميليون نفر از فضاي سايبري استفاده مي کنند که آگاهي و دانش کافي در زمينه سايبري شرط صيانت از خويشتن و ديگران در فضاي سايبري مي باشد.

وي با اشاره به تهديدات سايبري اظهارداشت: تهديد قرار نيست براي مجرمين باشد براي همه ي ما هم وجود دارد که بايد اطلاعاتمان و سواد سايبري را بالا ببريم.

جهانشيری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در ارتباط با فضاي سايبري گفت: فضاي سايبري به اندازه انقلاب داراي اهميت است و اينترنت از نعمت هاي الهي است اما در عين حال نغمت بزرگ است يعني مثل چاقوي دولبه و شمشير دوسر خطرناک مي باشد که بايد مراقب باشيد.