فرمانده انتظامي تربت جام اظهار داشت: از ابتداي سال جاري تاکنون مقدار 420 کيلوگرم انواع مواد مخدر با تلاش جان برکفان انتظامي کشف و ضبط شده است.

به گزارش جام روز، محمد يزداني فرمانده انتظامي تربت جام در نشست خبري که به مناسبت هفته ناجا روز گذشته برگزار شد با اشاره به افزايش 90 درصدي کشف مواد مخدر در شهرستان نسبت به کشف 37 کیلوگرم در شش ماهه سال گذشته گفت: با اجراي طرح مبارزه با مواد مخدر و خرده فروشان در طي شش ماه اول سال جاری تعداد 868 خرده فروش دستگير و تحويل مقامات قضايي شدند و در بازرسي از محل پاتوق آنان مقدار420 کیلو گرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط گرديد.

وي افزود: علل افزایش 45 برابری سطح کشت تریاک در کشور افغانستان را حضور نیروهای آمریکایی و ناتو دانست.

يزداني رزمایش اقتدار و برخورد با اراذل و اوباش در سطح شهرستان را از مهمترین اقدام پلیسی در برقراری نظم و امنیت به عنوان ضابط قضایی برشمرد و اذعان داشت: در مقطع مختلف تعداد زيادي از اراذل و اوباش صاحب قدرت در سطح شهر و منطقه حقوق شهروندی را با جرایم مشهود به تمسخر گرفته و از خط قرمز حاکميت عبور کرده بودند که با هماهنگي مقام قضايي دستگير و شناسنامه دار شدند و دو نفر از آنان به شهرهای دور تبعيد و مابقي در اختيار مقام قضايي و روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامي تربت جام با تشکر و قدرداني از دستگاه قضایی، اصحاب رسانه و مردم در همراهي با پليس گفت: علت موفقيت هاي پليس در انجام ماموريت همکاري و همياري خوب دستگاه قضا، اصحاب رسانه و مردم با پليس بوده است که به پليس اعتماد دارند.

وی اظهار کرد: موفقیت‌های پلیس در زمینه حفظ امنیت وابسته به اطلاعات صحیحی است که مردم به پلیس می دهند و تقاضا داریم این همکاری روز به روز افزایش یابد و اگر مردم به سبب برخی مسائل احساس امنیت نکنند در ایجاد امنیت پایدار وفاق وهمیاری مسئولان،رسانه ها و مردم خیلی موثر است.

يزداني با اشاره به فتنه استکبار جهاني و ايادي اش در منطقه تأکید کرد: يکي از اهداف دشمنان در منطقه ايجاد اختلاف بين برادران شيعه و اهل سنت است که ما اجازه نخواهيم داد دشمن در منطقه اختلافي ايجاد کند و شکر خدا شيعه و اهل سنت به عنوان امت واحده جان يکديگر هستند و تربت جام بعنوان پايتخت وحدت در کشور مطرح است.

فرمانده انتظامي تربت جام جایگاه معنوی و مقبولیت امامان جمعه تشیع و تسنن را در ایجاد آرامش منطقه بسیار موثر دانست و یاد آور شد: همراهي امامان جمعه با پليس باعث شده است که ديگر شاهد نزاع و درگيري هاي طايفه اي در شهرستان نباشيم و آنچه وظيفه پليس است کوتاه نخواهيم آمد و براي ارتقاي اقتدار و قدرت نظام اسلامي در شرق کشور مامورين انتظامي آماده جانفشاني و پيروي از فرامين فرماندهي معظم کل قوا هستند.

وی با بیان این که نیروی انتظامی و پلیس به سمت تخصصی شدن پیش می‌رود و پیشگیری را بر مقابله و دستگیری مقدم می داند، خاطرنشان کرد: با تشکیل پلیس فتا در کشور براساس نیاز جامعه و استفاده غیر اصولی از فضای مجازی و سایبری در تربت جام نیز شروع فعالیت کرد که آموزش‌های لازم به دانش آموزان و خانواده‌ها ارائه شود و درهمین باره 80 درصد پرونده‌های شش ماهه نخست سال مرکز پلیس فتا شهرستان منجر به دستگیری شده است.

يزداني در پایان نشست متذکر شد: والدین عزیز بازی های اینترنتی و سایر برنامه های سرگرمی فرزندان خود را به سمت سالم سازی کنترل ومدیریت نمایند چون آگاه سازی،فرهنگ سازی،اطلاع رسانی ،همکاری مردمی و دانش پلیسی؛ کارآمدترین ابزار کشف و جلوگیری از جرائم است ،اقدام پلیسی و تعیین ضرب الأجل و برخورد قضایی آخرین مرحله کار است.

انتهای پیام/