معاون بهداشتي دانشکده علوم پزشکي تربت جام گفت: شوراي سلامت و امنيت غذايي همزمان با شروع ماه محرم با اعزام تيم هاي بهداشتي در سطح شهرستان نظارت و کنترل جدي بر توزيع غذا، شير، شربت و ... اعمال کرد.

سپهری معاون بهداشتي دانشکده علوم پزشکي تربت جام با عرض تسليت فرارسيدن ماه محرم از نظارت جدي بر نذورات مردم در گفتگو با خبرنگار جام روز گفت: شوراي سلامت و امنيت غذايي همزمان با شروع ماه محرم با اعزام تيم هاي بهداشتي در سطح شهرستان نظارت و کنترل جدي بر توزيع غذا، شير، شربت و … اعمال کرد.

وي با اشاره به طبخ غذا در مساجد و تکيه ها در ماه محرم خاطر نشان کرد: مسئولات هيات امناي مساجد با تيم هاي بهداشتي همکاري لازم را مبذول داشتند و مشکل خاصی در این خصوص اعلام نشده است.

سپهري ضمن تشکر از همکاری مردم در طرح بهداشت سلامت در خصوص گاز راديو اکتيو “رادون” تصریح کرد: براساس بررسي هاي انجام شده بعد از سيگار گاز رادون دومين عامل سرطان در جهان است که از طريق تنفس وارد بدن مي شود.

معاون بهداشتي دانشکده علوم پزشکي تربت جام خاطر نشان کرد: راه پيشگيري از گاز رادون تهويه مناسب اين گاز بدون بو رنگ است که براي پيشگيري از آن دستگاه پلاستيکي جذب کننده به تعداد کدپستي شهروندان در هر خانواده دو قوطي تحويل داده مي شود تا گاز جذب گاز رادون را انجام دهد.

انتهای پیام/