ریاست دانشگاه علوم پزشکی تربت جام گفت: با اجرای طرح سلامت که یک طرح ملی است شرایطی فراهم شد که مردم هزینه های کمتری را متحمل شوند

به گزارش جام روز، نظری ریاست دانشگاه علوم پزشکی تربت جام در نشست خبری که امروز در محل دانشگاه علوم پزشکی تربت جام برگزار شد گفت: در تمام دوران ها همه کسانی که در حال خدمت بودن خواسته اند از دستاوردهای خون شهدا پاسداری کنند که امروز ما راه شهیدان را با خدمت به مردم ادامه می دهیم.

وی بیان کرد: با اجرای طرح سلامت که یک طرح ملی است شرایطی فراهم شد که مردم هزینه های کمتری را متحمل شوند این امر بنا به دستور مقام معظم رهبری که فرمودند بیمارنباید غیر از درد و رنج بیماری دغدغه دیگری داشته باشد در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت و امروز شاهد هستیم بیمار با پرداخت هزینه های کم در بیمارستان ها تحت درمان قرار می گیرند به طوری که خدمات دندان پزشکی برای کودکان زیر 14 سال، زنان باردار و مادران شیرده رایگان انجام می شود.

نظری با  اشاره به کمبود های فراوان در حوزه درمان و سلامت شهرستان تربت جام تصریح کرد: بیمارستان 64 تخت خوابی طلاقانی که با هزینه 4 میلیارد تومانی بازسازی شده است در هفته آینده افتتاح می شود همچنین کلینیک تخصصی با مساحت 600 متر مربع تجهیز و آماده خدمت رسانی می باشد که بزودی افتتاح خواهد شد تا کیفیت خدمات درمانی افزایش و رضایت مندی مردم فراهم گردد.

ریاست دانشگاه علوم پزشکی از 471 پست سازمانی در سیستم بهداشت و درمان که با 40 درصد نیروی سازماندهی شد خبر داد و گفت: با همه ی این کمبود نیروها توانسته ایم در شهرستان تربت جام با افتتاح 7 پروژه با اعتبار 5986 میلیون تومان اعتبار تراز شهرستان تربت جام را با استاندارد های کشوری برابر و در بعضی از قسمت ها پیش رو کنیم این فعالیت ها در حالی اتفاق افتاده که 30 درصد مطالبات از بیمه وصول شده است و اگر تمام 37 هزار میلیاردی از سیستم بیمه کشور پرداخت می شد امروز شاهد خدمات بیشتری بودیم.

وی ضمن تقدیر از خیر تربت جامی که با کمک 7 میلیارد تومانی قرار است مرکز ام آر آی و طب تصویری شهر تربت را اندازی کند گفت: اگر سیاست گذاری و نظارت به عهده وزارت بهداشت می بود و نهادهای دیگر اجرا را به عهده می گرفتند  مردم رضایت مندی بیشتری داشتند متاسفانه همه کارها بر عهده وزارت بهداشت است.

نظری با اشاره به اینکه برای اجرای طرح تحول سلامت نیاز به نیروی متخصص در شهرستان احساس می شد گفت: در آغاز طرح نیروهای متخصص16 نفر بود که در حال حاضر 58 نفر می باشد و تعداد تخت خواب های بیمارستان سجادیه تربت جام 96 تخت خواب بود که در حال حاضر 160 تخت خواب رسیده است.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی دارای 7 رشته، کاردانی و کارشناسی و 5 نیرو هیئت علمی با 270 دانشجو مشغول فعالیت می باشد که در سال جدید 96 دانشجو جدید الورود خواهیم داشت.

انتهای پیام