مسئول دفتر بسیج دانش آموزی تربت جام در جمع مدیر آموزش و پرورش و فرمانده سپاه شهرستان جام در مراسم بدرقه کاروان راهیان نور غرب کشور گفت: 80 دانش آموز پسر مقطع متوسطه این شهرستان برای اولین بار به "راهیان نورغرب و شمال غرب کشور" اعزام می شوند.

به گزارش جام روز، محمد فاطمی مسئول دفتر بسیج دانش آموزی تربت جام در مراسم بدرقه راهیان نور شهرستان جام گفت: 80 دانش آموز پسر مقطع متوسطه این شهرستان برای اولین بار به “راهیان نورغرب و شمال غرب کشور” اعزام می شوند.
وی با اشاره به اهداف مهم این ماموریت فرهنگی زیارتی افزود: اعزام 80 دانش آموز پسر این شهرستان با هدف آشنایی فرهنگ ایثار و شهادت و در راستای درس آمادگی دفاعی برگزارمی شود.
فاطمی عنوان کرد:این حرکت ارزشی و فرهنگی همه ساله درمناطق عملیاتی جنوب کشور برای “دانش آموزان” مقطع متوسطه اجرا می شد و زائرین تربت جام برای اولین بار به “راهیان نورغرب وشمال غرب کشور” اعزام می شوند.
مسئول دفتر بسیج دانش آموزی تربت جام تصریح کرد: در این برنامه فرهنگی زائرین ضمن بازدید از یادمان های شهدا شهرستان های “مهاباد،سردشت،بانه و پیرانشهر” استان های آذربایجان غربی وکردستان با فداکاری شهدا، ایثارگران این مرزوبوم و نشر فرهنگ بسیج، شهید و شهادت وهمچنین شهدای محوری سال” شهیده رقیه رضایی وشهید منتظر قائم” آشنا می شوند.
وی اضافه کرد: در طول مسیر برگشت نیز به زیارت کریمه اهل بیت(ع) حضرت معصومه(س)، مسجد جمکران و مرقد امام راحل نیز تشرف پیدا می کنند.

انتهای پیام/