درجشنواره برترین های مساجد که در مصلی الغدیر این شهرستان برگزار شد امامان جمعه و فرمانده سپاه تربت جام مواردی را خاطر نشان کردند.

به گزارش جام روز، درجشنواره برترین های مساجد که با همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه تربت جام، اراده فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره اوقاف وامورخیریه، دفاتر امام جمعه و دفتر رسیدگی به امور مساجد با حضور ائمه جمعه و جماعت، هیئت امنای مساجد، فرماندهان پایگاه و مسئولان کانون های فرهنگی مساجد شیعه و اهل سنت درمصلی الغدیر این شهرستان برگزار شد امامان جمعه و فرمانده سپاه تربت جام مواردی را خاطر نشان کردند.

حجت الاسلام طاهری امام جمعه اهل تشیع با گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت گفت: تخریب و تضعیف دولت و هر نهادی درست نیست و انتقادات باید دلسوزانه باشد و هر اداره ای تضعیف شود همه ما تضعیف شده ایم.

وی اضافه کرد: برگزاری جشنواره برترین های مساجد به همت سپاه پاسداران و همکاری دیگر نهاد ها یک نوع تهاجم به دشمن و امروز اسلام ناب محمدی(ص) را باید در مساجد مشاهده کرد که همان قرآن وعترت است .

امام جمعه تربت جام با بیان این که اسلام ناب محمدی(ص) شیعه و سنی ندارد تصریح کرد: امروز استکبار جهانی جهت تفرقه و دو دستگی بین مسلمانان پایگاه تبلیغ بر علیه اهل سنت و شیعه راه اندازی کرده است که آن پایگاهها مبلغین شیعه انگلیسی وسنی آمریکایی هستند.

حجت الاسلام طاهری تأکید کرد: امام جماعت محور ارکان مسجد است که باید رابطه خود را با ولایت فقیه محکم کند و مسجدی که پایگاه بسیج نداشته باشد یک خلاء بزرگ فرهنگی دارد و پایگاه بسیج پشتوانه محکم برای امامان جماعت در مقابل بد خواهان به اصول، عقاید دینی و اسلامی است.

در ادامه مولوی شرف الدین جامی الاحمدی امام جمعه اهل تسنن با توجه به جایگاه مساجد گفت: مبنای هر مسجدی باید تقوا باشد و وظیفه امام جماعت فقط نماز خواندن نیست.

وی افزود: تقوا و پرهیزکاری مقدمه هرکاری است و امامان جماعت باید الگوی نماز گزاران باشند و مسائل روز به ویژه جنایات افراطیون، داعش وگروهک های تکفیری را متذکر و دربین الصلاتین روشنگری کنند و مواظب نفوذی ها هم باشند.

امام جمعه اهل تسنن تأکید کرد: همه ما باید با تبعیت و تأسی از اقدام پیامبر(ص) امام و رهبری بسیجی باشیم و با شرکت در مساجد و پایگاه های بسیج برای حفظ و حراست از این مرزو بوم مجاهدت کنیم.

در ادامه ابوطالب جوان فرمانده سپاه تربت جام با اشاره اهمیت مساجد در اسلام گفت: مساجد کانون مشورت، تعلیم، تعلم، معرفت، بصیرت و تربیت اسلامی است.

وی افزود: کار تربیتی و معرفتی بر عهده علماست که برگرفته از علوم اسلامی می باشد و تبیین مطالبات مقام معظم رهبری و تبلیغ سبک زندگی اسلامی ایرانی از جمله وظایف امامان جماعت مساجد می باشد.

درپایان از برترین های مساجد تقدیر گردید.

انتهای پیام/