امام جمعه موقت تربت جام گفت: پیگیری اقتصاد مقاومتی اصلی ترین کار دولت بعد پذیرفتن برجام است و مردم ما که عاشورا و شب قدر دارند با استکبار کنار نخواهند آمد.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام پیرنیا امام جمعه موقت تربت جام در خطبه های این هفته نمازجمعه که در محل مصلی الغدیر برگزار شد گفت: خودم و شما را به تقوای الهی و نظم در امور سفارش می کنم، عبادات درجاتی متفاوتی دارد و برخی از آنها هدف محدودی را دنبال می کند و در نهایت ثمره دنیوی و ورود به بهشت است اما هیچگاه عبادات نادیدنی ها را دیدنی نمی کند و به عالم شهود نمی رساند. چیزی که انسان را به عالم شهود و به علم یقین می رساند در گام  مقدماتی کسب علم و تقوا است که نتیجه آن  برای عالمان دینی تقویت حس ششم در آنها است. که باعث می شود حسیات آنها از توهم خالی و کلام حق در زبان انها جاری شود. وقتی مقام عظامی ولایت می گویند ای اسرائیل تو 20 سال دیگر زنده نیستی که آنچه می خواهی ببینی کارشناسان بررسی کردند و دیدند که دارد همین اتفاقات می افتد.

وی اضافه کرد: جامعه ای که خواسته باشد در یک برنامه تمام سلیقه ها  شخصی افراد را دخالت دهد، امکان ندارد باید دو سوم سلیقه ها ی شخصی را کنار بگذارد تا برای مردم مفید باشد و جامعه به آرامش و هزینه ها کاهش یابد و برنامه بازدهی بیشتری داشته باشد.

حجت الاسلام پیرنیا خاطر نشان کرد: اگردو سوم نظر افراد جامعه را در نظر بگیریم باعث رشد و ثبات جامعه و این مسئله توسط عالمان منطقه میسر خواهد شد.

امام جمعه موقت تربت جام تأکید کرد: وقتی مقام عظامی ولایت می فرمایند همه باید تلاش کنیم تا اقتصاد مقاومتی محقق شود و چندین بار در جلسات تکرار کرده اند و برداشت این است که بعد از قبول برجام دولت باید طوری برنامه ریزی نماید تا مردم که سختی دوران تحریم را تحمل کرده اند عزت دنیا و آخرت را بچشند و برای اینکه این موضوع تحقق پیدا کند دولت مدیریت جهادی خود را ادامه دهد و از حواشی اجتناب کند و خطوط قرمز را رعایت و در مقابل  مسائل بین المللی  صریح و صحیح موضع به موقع بگیرند نه اینکه معطل بماند تا خواست باشد شخص عظامی ولایت وارد عمل شوند.

وی ادامه داد: ما ازدولت مردان که توانسته از نفوذ احتمالی دشمن جلوگیری، خودکفایی ایران اسلامی، وحدت بین کشورهای منتطقه و حمایت از جبهه مقاومت را تقویت کنند تشکر می کنیم البته دغدغه های هم داریم از جمله همایشی انگلیسی که  قرار است در تهران با حضور کشورهای مختلف با محوریت انگلستان برگزار شود و همچنین از اینکه با توجه به فرمایش مقام عظمای ولایت و ابلاغ عدم ورود کالاهای مصرفی امریکایی به کشور امروز شاهد حضور این کالاها در بازار نگران هستیم.

حجت الاسلام پیرنیا با اشاره به اینکه امروز ما قدرت برتر منطفه هستیم  نه به خاطر اینکه ارتش بزرگی داریم بلکه تفکر ضد استکباری ما که حاضر نشده ایم با استکبار که نماد مجسم آن آمریکای جنایت کار است کنار بیائیم بیان داشت: مردم منطقه از موضع جمهور اسلامی خرسند هستند و نفوذ ما در دل مردم منطقه بیشتر از گذشته شده است و مردم ما که عاشورا  و شب قدر دارند، هرگز با استکبار کنار نخواهند آمد.

انتهای پیام/