امام جمعه اهل تشیع حجت السلام والمسلمین طاهری گفت: هدف اصلی ما حفظ وحدت و بصیرت زایی که همان مقصد اصلی اسلام است واین کار با حمایت از نیروهای انقلابی و بسیجی اهل سنت وتشیع است که با تکیه بر سپاه وتوان انها میسر خواهد شد و ما با تقویت وحمایت از نیروی انقلابی خواهیم پرداخت.

به گزارش جام روز، امام جمعه جديد شهرستان تربت جام در جلسه شورای اداری که به مناسبت معارف ایشان برگزار شد گفت: اولين کارما پياده کردن اهداف والاي قرآن کريم که مقصد همه ي علماي شيعه و اهل سنت بوده، که این مقصد کلي اسلام، وحدت و بصيرت زايي است و اين همزيستي را بايد فراهم تا بتوانیم اهداف اسلام را پياده و تقويت کنيم.

وي افزود: تربت جام نماد وحدت است و ما اين وحدت را تقويت مي کنيم و به همه ي کساني که در جهت تقويت وحدت تلاش کنند کمک خواهيم کرد، اهل سنت جان ما هستند و ما مثل جان خودمان از اهل سنت دفاع مي کنيم.

وي افزود: ديگر هدفمان در شهرستان با اشاره به نقش نيروهاي بسيجي در حفظ و حراست از آرمان هاي انقلاب و نيروهاي انقلابي شيعه و اهل سنت حفظ و تقویت آنهاست دریغ نخواهیم کرد وتکیه ما به سپاه خواهد بود؛ نيرو هاي بسيجي خار چشم دشمنان اسلام هستند و امنيت ما مرهون تلاش شهدا و بسيجيان هست.

حجت الاسلام طاهري با اشاره به جنايات گروه هاي تکفيري و آل سعود گفت: انفجارات و جنايات آل سعود با روح اسلام و قرآن همخواني ندارد و در حال حاضرکه آل سعود با طاغوت بيعت کرده است را محکوم می کنیم.

امام جمعه شهرستان تربت جام بيان داشت: ما در شهرستان هيچ حرکت محرمانه اي نخواهيم داشت و رئوس مجموعه فعاليت هاي ما فرمايشات مقام معظم رهبري است که در نماز جمعه تبيين مي کنيم و در اين جهت ازهمه ي برادران شيعه و اهل سنت ياري مي جوييم.