پس از بیان شاخصه های انقلابی گری توسط مقام معظم رهبری بر همه گروه ها، جریانات و شخصیت های نظام فرض است تا نسبت خود با این ویژگی ها را آشکارا مشخص نمایند تا مردم انقلابی ایران اسلامی درک بهتری از این گروه ها و جریانات داشته باشند.

به گزارش جام روز، به نقل از ندای گناباد، در ادبیات علوم سیاسی یکی از مهمترین آسیب های فراروی انقلاب ها، «ترمیدور» است. این اصطلاح که اولین بار توسط «کرین برینتون» بکار برده شد، به معنای بازگشت ارزش های پیش از انقلاب و از بین رفتن آثار انقلاب است که نمونه آن روی کار آمدن «ناپلئون بناپارت» کمتر از دو دهه پس از پیروزی انقلاب فرانسه به رأس حکومت است، فردی که رفتارش هیچ سنخیتی با ارزش های انقلاب ۱۷۸۹ ندارد.

 

گرچه چنین مرحله ای در همه انقلاب ها حتمی نیست، اما کمرنگ شدن ارزش ها و ویژگی های انقلاب در صورت عدم مراقبت و پاسداری از آن و انحراف از مسیر الهی دور از ذهن نیست. راحت طلبی و عافیت طلبی خواص، عده ای از افراد که حتی بعضا به عنوان سردمداران انقلاب نیز فعالیت زیادی داشته اند، سبب دوری آنها از ارزش های اولیه انقلاب می شود.

 

انقلاب اسلامی ایران به عنوان یکی از بزرگترین انقلاب های تاریخ بشر از این موضوع استثنا نیست، البته وجود رهبرانی آگاه و بصیر در طول تاریخ سی و هشت ساله انقلاب و ملتی وفادار به ارزش های متعالی انقلاب اسلامی، بروز ترمیدور در انقلاب اسلای را محال ساخته است با این وجود، افرادی که شاید بتوان به آنها انقلابی های خسته نام نهاد، خطری است که در کمین انقلاب می باشد.

 

این افراد که مبارزه و انقلابی گری را در پیروزی اولیه انقلاب خلاصه می دانند با تامین رفاه و عافیت نسبی در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در شعار و عمل از اندیشه های امام خمینی (ره) فاصله گرفته و حتی در این مسیر به دنبال تحریف های آن بزرگ مرد نیز بوده اند.

 

بر همین اساس امام خامنه ای (مدظله العالی) به عنوان رهبری بصیر و آگاه به ویژه طی چند سال اخیر که نمود انقلابی های خسته بیشتر شده است، بر لزوم انقلابی ماندن تاکید داشته اند و با فضاسازی هایی که به بهانه تندرو خطاب کردن انقلابی ها به دنبال کم رنگ نمودن ارزش های والای انقلاب اسلامی هستند؛ به شدت مخالفت نموده اند. ایشان نمود یک انقلابی مؤمن و متعهد را شخص امام خمینی (ره) می دانند و در جمع فرماندهان نیروی هوایی ارتش در ۱۹ بهمن سال۹۱، صراحتا خود را انقلابی معرفی نمودند.

 

طی چندماهه اخیر مقام معظم رهبری بارها بر انقلابی بودن و انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن تاکید نموده اند تا اینکه در سخنرانی اخیر خود به مناسبت بیست و هفتمین سالروز ارتحال امام خمینی (ره) ویژگی ها و شاخص های انقلابی گری را تبیین نمودند.

 

پس از بیان شاخصه های انقلابی گری توسط ایشان بر همه گروه ها، جریانات و شخصیت های نظام فرض است تا نسبت خود با این ویژگی ها را آشکارا مشخص نمایند تا مردم انقلابی ایران اسلامی درک بهتری از این گروه ها و جریانات داشته باشند و در تصمیم گیری و انتخابات های آتی، رای خود را بر این اساس به صندوق های رای بیندازند تا با فرستادن مسئولین انقلابی به مسندهای مختلف حکومتی، انقلاب اسلامی را در مسیر اهداف خود یاری رسانند.

 

میثم حسن پور

 

انتهای پیام/