مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استان خراسان رضوی گفت: اداره کل اتباع خارجی به عنوان متولی سازماندهی مهاجرین با همکاری سایر دستگاههای اجرایی برای اشتغال 45 هزار مهاجر مجوز اشتغال صادر شده است.

به گزارش جام روز، محمد عجمی مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استان خراسان رضوی در حاشیه افتتاح بزرگترین تولیدی پوشاک مهمانشهر در گفتگو با خبرنگار جام روز با اشاره به کمرنگ شدن کمک سازمان های بین المللی به پناه جویان افغانستانی و عراقی در ایران گفت: به دلیل افزایش ناامنی در اکثر دنیا و افزایش پناه جویان رسیدگی به پناهندگان در ایران توسط سازمان های بین المللی کم رنگ شده است.

وی بابیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای معیشت پایدار پناهندگان تلاش می کند خاطر نشان کرد: راه اندازی بزرگترین کارخانه تولیدی البسه در مهمانشهر برای کمک به معیشت پناهندگان در این مکان است.

عجمی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران 36 سال است که پذیرای خیل عظیم پناهندگان از کشور های عراق و افغانستان می باشد.

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استان خراسان رضوی بیان داشت: بیش از 320 هزار نفر اتباع خارجی در خراسان رضوی سکونت دارد که فقط 150 هزار نفر از مهاجرین دارای کارت هستند .

وی تصریح کرد: اداره کل اتباع خارجی به عنوان متولی سازماندهی مهاجرین با همکاری سایر دستگاههای اجرایی کارآموزشی، بهداشت و درمان، معیشت، تحصیل و اشتغال گام های اساسی را برداشته است که برای اشتغال 45 هزار مهاجر مجوز اشتغال صادر شده است.

مدير کل اتباع خارجي خراسان رضوی خاطرنشان کرد: تامين معشيت خانواده ها و اشتغال زايي آنان در اولويت کاري اداره کل اتباع خارجي است و کارخانه توليدي البسه با حمايت مادي سازمان ملل و تحصيلات صندوق اميد در مهمانشهر راه اندازي شد.

عجمي بيان داشت: کارخانه توليدي البسه مهمانشهر در مدت 60 روز راه اندازي شد که به کمک معيشت پايدار پناهندگان اين مرکز است و در آينده براي گسترش کارگاههاي توليدي تلاش خواهيم کرد و در اين کارگاه 200 نفر به طور مستقيم و غير مستقيم اشتغالزايي ايجاد خواهد کرد.

انتهای پیام/