امروز ۱۷ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » ایجاد انگیزه و علاقه در دانش‌آموزان از اقدامات رابطین فرهنگی است
کد خبر : 24905
تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۱:۳۵ ب.ظ

ایجاد انگیزه و علاقه در دانش‌آموزان از اقدامات رابطین فرهنگی است

مديريت كميته امداد امام خميني ( ره ) تربت جام از گردهمائي 135 نفر از رابطين فرهنگي وآموزش اين شهرستان در سالن تربیت آموزش و پرورش شهرستان خبر داد.

به گزارش جام روز، شیرمحمد شاکربرآبادی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تبريك هفته معلم بيانات مبسوطي در مقام شهيد مطهري وخصوصيات اخلاقي بارز ايشان  بيان فرمودندو همچنين توضيحات كامل وجامعي از فعاليت هاي كميته امداد در سطح شهرستان ارائه نمودند .

شاکربرآبادی در ادامه محورهای اساسی فرهنگی کمیته امداد را فراهم آوردن تسهيلات و امكانات لازم براي ادامه تحصيل دانش‎آموزان، دانشجويان و طلاب مورد حمايت  ، رسيدگي به مسائل آموزشي و تربيتي دانش‎آموزان، دانشجويان و طلاب مورد حمايت ، برگزاري اردوهاي تربيتي و آموزشي ويژه دانش آموزان و دانشجويان و خانواده¬های ¬مورد حمايت ، برگزاري اردوهاي زيارتي ، تلاش وكوشش درجهت رشدواعتلاي فرهنگ اصيل اسلامي دربين خانواده¬هاي موردحمايت‌ بابرگزاري كلاسهاي آموزشي،آموزش مكاتبه‌اي،انجام كارهاي هنري،برگزاري مراسم ومجالس‌ مختلف و ارایه مشاوره و راهنمایی به خانواده¬های مورد حمایت دانست و افزود : گرچه فعاليتهاي فرهنگي امداد حول محورهاي مختلفي صورت مي گيرد اما مهمترين اقدام، فراهم آوردن تسهيلات و امكانات لازم براي ادامه ‌تحصيل محصلين، دانشجويان و طلاب مورد حمايت مي‎باشد، لذا بسيار مناسب است كه نگاهي هر چند مختصر به وضعيت محصلين، دانشجويان و طلاب مورد حمايت داشته باشيم.

در ادامه مدیر آموزش و پرورش شهرستان تربت جام با اشاره به اینکه ارائه خدمات به دانش آموزان با همکاری مستمر رابطین فرهنگی صورت می‌پذیرد افزود: یکی از خدمات مهمی که کمیته امداد با همکاری رابطین فرهنگی به دانش‌آموزان ارائه می دهند مشاوره تحصیلی است.

محمدرضا کامیابی با بیان اینکه مشاوره تحصیلی به دانش آموزان کمک می‌کند تا استعدادهای خود را بهتر بشناسند تصریح کرد: در صورتی که استعدادهای دانش‌آموزان و دانشجویان در مباحث مختلف به آنها شناسانده شود آنها می‌توانند عملکرد بهتری نسبت به قبل در زمینه درسی داشته باشند.

وی اذعان کرد: ایجاد انگیزه و علاقه در دانش‌آموزان از دیگر اقدامات رابطین فرهنگی است و رابطین فرهنگی با شناسایی استعدادهای دانش‌آموزان و دانشجویان مددجو به آنها جهت داده و به مسیر صحیح هدایت می‌کنند.

کامیابی در ادامه به فعالیت رابطین در راستای جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان اشاره و خاطر نشان کرد: متاسفانه در برخی از موارد به علل مختلف خانوادگی، اجتماعی، اقتصادی و… دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد دچار افت تحصیلی می‌شوند، که در این موقعیت نیز نقش رابطین فرهنگی در راهنمایی دانش‌آموزان، جبران افت تحصیلی و پیشگیری از افت تحصیلی بیشتر، موثر است.

و در پايان لوح تقدير با امضاء مدیر كل محترم امداد و آموزش و پرورش استان وهداياي ناقابلي به اين عزيزان اهدا گرديد.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب