هفته معلم و روز بزرگداشت مقام شامخ معلم تمام شد ولی چند گلایه از مسئولین در مورد مشکلات معلمان شاید بتواند فرهنگ غلطی که مسئولین در پیش گرفته اند را عوض کرده و رویکردشان نسبت به مقام والای معلم یک رویکرد عمیق فرهنگ ساز شود.

به گزارش جام روز؛ هفته معلم و روز بزرگداشت مقام شامخ معلم تمام شد ولی چند گلایه از مسئولین در مورد مشکلات معلمان شاید بتواند فرهنگ غلطی که مسئولین در پیش گرفته اند را عوض کرده و رویکردشان نسبت به مقام والای معلم یک رویکرد عمیق فرهنگ ساز شود.

هرساله چندین بار شاهد مژده دادن به فرهنگیان بایت افزایش حقوق یا پرداخت مطالبات هستیم که این امر دیدگاه جامعه را نسبت به معلم دچار خدشه می کند و او را به قشری که همواره خواهان افزایش حقوق است و همه چیز را از دیدگاه مادی می بیند تبدیل می کند و با عث التهاب وارد کردن به بازار و قیمت ها نیز می باشد.

این در حالی است که افزایش حقوق را همه کارکنان دولت دارند اما به یاد نداریم که مثلا اعلام شود که میزان حقوق کارمندان بانک افزایش یافته و یا اینکه میزان وام کارکنان بانک افزایش یافته است!!!!!!

سوالی که مطرح می شود این است که مطالبات فرهنگیان از کجا نشات می گیرد که بایت پرداخت آن باید به آنان مژده داده و یا اینکه اساسا این مطالبات چند درصد فرهنگیان را شامل می شود که اینقدر روی آن مانور داده می شود.

قطعا ایجاد مطالبات نشات گرفته از بی تدبیری مسئولین در بودجه بندی و برنامه ریزی است که نمی توانند حق معلم را مطابق با آنچه در برنامه دیده شده پرداخت نمایند.

پس نباید بایت آن به فرهنگیان مژده داد بلکه باید هنگام مواجه با چنین مشکلی باعث و بانی آن را شناسایی و توبیخ نمود و از او توضیح خواست.

امیدواریم شاهد روزی باشیم که در ایام گرامیداشت مقام معلم همه تلاش ها مصروف افزایش شأن و جایگاه معلم در جامعه باشیم ودیدگاه مسئولین و مردم به این قشر زحمت کش تغییر کند.

 

انتهای پیام/