کارشناس مسائل سیاسی تأکید کرد: در حال حاضر نیز مطرح کردن سلسله برجام 2 و 3 و حتی4 با اصول و ارزش های انقلاب اسلامی کاملا تناقض دارد و هم اکنون فصل شفاف سازی در خصوص برجام فرا رسیده .

به گزارشجام روز، حسن هانی زاده کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو اختصاصی باناب نیوز در واکنش به مطرح کردن برجام 2 و3 از جانب مسئولین اظهار کرد:ابهاماتی در اجرایی شدن برجام وجود دارد که متأسفانه آمریکا و برخی از چهره های افراطی این دولت بر خلاف صورت گرفته بین توافق ایران و 5+1 اقدام به زیاده خواهی و باج گیری کرده اند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اقدامات اخیر دادگاه فدرال و اعضای کنگره آمریکا بیان کرد: این اقدامات در راستای برداشت دارایی های ایران بوده است و این مسئله نیز نقض آشکار برجام می باشد و با  گذشت چندین ماه از توافقات هنوز برجام اجرایی نشده و مسئله قابل قبول و ملموسی در عرصه های اقتصادی و سیاسی نیز مشاهده نشده است.

هانی زاد تأکید کرد: در حال حاضر نیز مطرح کردن  سلسله برجام  2 و 3 و حتی4 با اصول و ارزش های انقلاب اسلامی کاملا تناقض دارد و هم اکنون فصل شفاف سازی در خصوص برجام فرا رسیده .

وی در ادامه تصریح کرد: دولت و تیم مذاکره کننده ایرانی صریحا باید به ملت پاسخ بدهند که چه اتفاقی بعد از توافقات صورت گرفته و در مقابل برخی از امتیازاتی که به غرب داده اند چه امتیازاتی را دریافت کرده اند و همچنین مسئله بازپرداخت دارایی های ایران و آزاد سازی پول های بلوکه شده و مسئله  تعامل بانک ها و استفاده از تکنولوژی بالا در صنایع سنگین همچناندر هاله ای از ابهام  فپقرار دارد و این در حالی است که تاکنون هیچ گونه حرکت قابل قبولی از سوی کشورهای 5+1 در مقابل ایران صورت نگرفته است .

هانی زاده در پایان با اشاره به شعار تبیین شده از سوی مقام معظم رهبری در سال جدید خاطر نشان کرد: دولت باید در حوزه اقتصادی ورود جدی داشته باشد و مسئله اقتصاد مقاومتی را به طور جدی دنبال کند چرا که ظواهر امر نشان میدهد که کشورهای غربی و به ویژه آمریکا نسبت به تعهدات  خود عمل نمی کنند و لذا هم باید شفاف سازی صورت بگیرد و هم مسئله اقتصاد مقاومتی در دستور کار دولت به صورت جدی دنبال شود.

انتهای پیام/