هرسال در ایام الله دهه مبارک فجرتربت جام شاهد برگزاری بیشترین یادواره شهدا درسطح شهرستان هستیم که حضورکم رنگ برخی مسئولان باعث رنجش خاطر خانواده های معظم و معزز شهدا شد.

امام خمینی (ره):ما خاکیان محجوب یا افلاکیان چه دانیم، که این «ارتزاق عند رب الشهدا» چیست؟

به گزارش جام روز؛زمانی نه چندان دورهمه مسئولان اجرایی ازمقابل ستاد دهه فجرشهرستان تربت جام به صورت گروهی دریادمان های شهدا شرکت می کردند، البته این حضورنه تنها وظیفه است، بلکه باعث همبستگی واتحاد بیشتر«مردم ومسئولان» در راستای تجلیل و تکریم ازخانواده شهدا وایثارگران می شد.

درمراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدا؛سخنرانان زیادی از روحانیت معظم و معزز به ارائه مطلب می پردازند، که امسال عمدتاً «یادگاران هشت سال دفاع مقدس» این وظیفه خطیر را بر دوش کشیدند و ضمن ترسیم اهداف اصلی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی نقدی هم بر عملکرد دولت داشتند، شاید برخی مسئولان ازاین حیث دریادمان ها حضورنیافتند؟

اما ناگفته نماند نامزدهای انتخاباتی از قافله جاماندگان شهدا و مردم ولایی عقب نماندند و دراین امر مهم حسابی جور برخی مسئولان  اجرایی شهرستان را کشیدند!

یادواره شهدایی که پایه اصلی برگزاری آن «مردم و خود خانواده معظم شهدا» هستند و خطیبان از ماه ها و روزهای قبل دعوت می شوند،تا در این یادمان ها از ایستادگی،مقاومت،ولایتمداری،ولایت پذیری و ولایت محوری «شهدا،ایثارگران ومردم غیورایران اسلامی» در 37 سال تحریم و محاصره اقتصادی، سیاسی و هجمه های فرهنگی دشمن در دوران «پسا برجام» سخن بگویند.

این سخنان بصیرت افزا و دشمن شکن که مورد استقبال قاطبه عُلما و فـُضلا قرارگرفت در عین حال تلنگری بود بر اذهان «مردم و مسئولان» و خیلی از واقعیت ها را روشن ساخت و اگر خدای نکرده ضعفی از«دولت تدبیروامید» در میان آمده برای بهبود عملکردهاست، چرا که همگی فرزندان این مرزبوم هستیم و این روند در دولت های گذشته نیز بیش ازحال با حضور این سخنوران سابقه داشته است.

وقتی که مسئولان بلند پایه دولت درهمایش ها و نطق های سراسری کشور،خلاف ارزش های دینی وملی ازاسلام رحمانی سخن می گویند و اظهارمی دارند بی سابقه ترین و تندترین انتقادها به دولت «تدبیر وامید» می شود، آیا مسئولان شهرستان تحمل نقد سازنده ،خیرخواهانه وحکیمانه را ندارد؟!

آیا پاسداشت شهدا و تجلیل ازپیشکسوتان جهاد وشهادت حتی به اندازه یک«همایش موسیقی مقامی،افتتاح پروژه ها،رویدادهای ورزشی…» هم اهمیت ندارد؟! البته ارزش کار معنوی را خدا می داند و بس، ولی حضور نیافتن برخی مسئولان اجرایی باعث رنجش خاطر خانواده های معظم و معزز شهدا درسطح شهرستان تربت جام شد که پاسخی مسئولانه و درخورشأن و جایگاه خانواده شهدا را می طلبد؟

مسئولانی که خود راملزم به خدمت به مردم،اسلام و رهبری می دانندو بر وحدت و برادری «شیعه وسنی»درتربت جام تأکید دارند؛مگر شهدای انقلاب،ترور،دفاع مقدس،امنیت،هسته‌ای،عَرَفه،وحدت،شیمیایی،گمنام،فتنه88،غواص،مدافع حرم و حادثه منا؛ محور اتحاد، همدلی و همزبانی نیستند؟ که امروز الگوی آزاد مردان در سراسر جهان شده اند.

از آن جایی که برای شهدا وقت نداریم؟! مگر آن سخن معروف امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) را نشنیده اید که فرمودند: نگذارید پیشکسوتان جهاد وشهادت در پیچ و خم روز مره زندگی به فراموشی سپرده شوند و ما آنرا به موزه سپرده ایم! به راستی مگر امام خامنه ای (مدظله العالی) برفضیلت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا که کمتر از شهادت نیست تأکید ندارند؟ پس ما را چه شده است؟ کاش می فهمیدیم و چنانچه شایسته است، قدر یادگاران هشت سال دفاع مقدس، این روشن ضمیران تاریخ سرزمین مان را بدانیم.

همان طورکه این نهضت روشنگری در یادواره ها؛به حضور حداکثری با شور و شعور مردم شهرستان در راهپیمایی 22 بهمن و میثاق با شهدا،آرمان های امام راحل و بیعت با ولایت فقیه کمک شایانی کرد،قطعاً به شرکت گسترده و با بصیرت مردم درپای صندوق های رأی نیز کمک فراوانی خواهد نمود.

انتهای پیام/