امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » ۲۰ هزار سرپرست خانوار در تربت جام بیکارند
کد خبر : 33558
تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ۱۳۹۶در ۶:۵۲ ب.ظ

۲۰ هزار سرپرست خانوار در تربت جام بیکارند

امام جمعه تربت جام گفت: تربت جام با جمعيت 300هزار نفري دارای 20هزار سرپرست خانواده بيکار است که تعاونی ها می توانند نقش مهمی در خیجاد اشتغال داشته باشند

 

به گزارش جام روز، حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام ظهر امروز در جمع مدیران شرکت های تعاونی شهرستان با گرامیداشت هفته تعاون گفت: تربت جام با جمعیت ۳۰۰هزار نفری دارای ۲۰هزار سرپرست خانواده بیکار است که تعاونی ها می توانند نقش مهمی در خیجاد اشتغال داشته باشند

حجت الاسلام طاهری افزود: نرخ بیکاری شهرستان ۱۴درصد است که برای اشتغال باید چهار هزار تعاونی ایجاد که بدون وابستگی به دولت و تسهیلات بانکی اداره شود.

وی ادامه امه داد: مسئولان انرژی خود را برای جابجایی مدیران هدر می دهند بلکه باید این انرژی برای اشتغال هزینه کنیم.

امام جمعه تصریح کرد: ایجاد تعاونی که ثمره اش شیرین است باید جوانان با مهارت و مدیریت جهادی و تشکیل اتاق فکر ورود پیدا کنند.

طاهری خاطرنشان کرد: تعاونی ها با نیت اشتغال بیکاران ورود پیدا کنند چراکه هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست و با برنامه ریزی برای اشتغال منتظر فرماندار و امام جمعه نمانند.

وی افزود: نباید اجازه داد که مسئول تنبل در داخل شهر بچرخد و امادگی داریم محکم پشت تعاونی ها بایستیم و هر نهاد و اداره ای که سنگ اندازی کند با آن برخورد کنیم.

در ادامه رحمتی زاده رییس اداره تعاون، کار و امور اجتماعی تربت جام بااشاره به وضعیت تعاونی ها گفت: در این شهرستان تعداد ۷۲۷تعاونی تشکیل که از رقم ۵۰۴ غیرفعال و راکد هستند و ۱۹۶ تعاونی فعال می باشند که تعداد ۳هزار و ۱۲۰نفر اشتغال به کار ایجاد کرده اند.

رحمتی زاده افزود: برای ۳۰تعاونی راکد مجوز انحلال از کمیسیون استان دریافت شده و ۱۷تعاونی پس از طی مراحل ثبتی منحل شده است.

وی بااشاره وضعیت اشتغال در شهرستان عنوان کرد: تعداد جویندگان کار ۶۶۵نفر بودند که از این تعداد ۲۹۵نفر مشغول به کار شدند و برای ۳۰طرح مشاغل خانگی مجوز صادر شد.

رحمتی زاده بیان کرد: از ابتدای سال جاری تعداد ۶۰نفر جهت برخورداری از بیمه بیکاری به سازمان تامین اجتماعی معرفی و تاکنون تعداد ۱۵۷نفر از بیمه بیکاری استفاده می کنند.

رییس اداره تعاون، کار و اموراجتماعی گفت:از ابتدای سال جاری تعداد ۱۱۰ درخواست به هیات تشخیص جهت رسیدگی شکایات واصل شده که از ۸۶رای صادره ۴۳رای به سازش بین کارگر و کارفرما منتهی شده است.

رحمتی زاده با بیان این مطلب که ۷۶۶نفر ساعت آموزش ایمنی به کارگران و کارفرمایان ارائه شده است، اظهار کرد: برای اجرای مقررات قانون کار به دستورالعمل های ایمنی و بهداشت ۲۶۶مورد بازرسی از کارگاه های شهرستان انجام گرفته که در ۲۶کارگاه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار فعال داریم که تعداد ۷۰صورت جلسه واصل و مورد بررسی قرار گرفت.

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب