امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » ۱۹۴۷روستای کشور امسال تحت پوشش تعاون روستا قرار می گیرند
کد خبر : 33566
تاریخ انتشار : ۱۵ شهریور ۱۳۹۶در ۹:۴۹ ب.ظ

۱۹۴۷روستای کشور امسال تحت پوشش تعاون روستا قرار می گیرند

معاون مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي خراسان رضوي گفت: در سال جاري هزار و 947 روستاي کشور تحت پوشش طرح تعاون روستا قرار مي گيرند که از اين رقم 166روستا در استان خراسان رضوي است که براساس نياز سنجي تشکيل مي شود.

 

به گزارش جام روز، رکنی معاون مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در جمع تعاونی ها و تولید کنندگان تربت جام گفت: در سال جاری هزار و ۹۴۷ روستای کشور تحت پوشش طرح تعاون روستا قرار می گیرند که از این رقم ۱۶۶روستا در استان خراسان رضوی است که براساس نیاز سنجی تشکیل می شود.

رکنی افزود: از ابتدای سال جاری بیش از ۸۰۰تعاونی غیرفعال طی روند خاص منحل شده و در سطح استان ۱۳۳تعاونی تا پایان مرداد ماه تاسیس خواهد شد.

وی تصریح کرد: اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در سال گذشته رتبه دوم در نیمه امسال رتبه اول کشوری در تاسیس تعاونی ها کسب کرده است.

در ادامه علی رستمی فرماندار تربت جام با ابراز گلایه از وضعیت تعاونی های تربت جام گفت: دل خوشی از تعاونی ها نداریم و منتقد جدی بخش تعاونی هستم و بر همین اساس اجازه ندادم تعاونی جدید در شهرستان شکل بگیرد.

رستمی افزود: از حوزه شعار باید فاصله بگیریم و به آسیب شناسی بپردازیم که ۷۰۰تعاونی روی کاغذ چه نقشی در تولید ثروت و اشتغال تربت جام داشته اند؟ توفیق و خروجی آنچنانی این تعاونی ها کجاست؟

وی اظهار کرد: هیچ نظارت عملی در تعاونی ها شاهد نیستیم و معدل و خروجی خوبی ندارند.

رستمی ادامه داد: سیاست کلی دولت تقویت نهاد تعاونی هاست و بر همین اساس زیرساخت های این حوزه را فراهم می کند اما تعاونی ها نمی توانند از توانمندی ها و قابلیت ها در حوزه عمومی استفاده کنند.

وی گفت: با شیوه کنونی تعاونی ها نمی توانند در ایجاد شغل نقش آفرینی کنند، تولید کنندگان باید در کنار مصرف کنندگان قرار بگیرند.

رستمی افزود: برای حمایت از تعاونی ها تحصیلات از صفر تا هشت درصد پرداخت می شود.

در پایان از سوی اداره تعاون کار و اموراجتماعی خراسان تعاونی های برتر معرفی و لوح سپاس و تندیس به انان تقدیم شد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب