سرپرست كميته امداد امام خميني (ره) تربت جام از پرداخت بيش از دومیلیارد و سیصد میلیون ريال زكات در شش ماهه اول سال جاري دراین شهرستان خبر داد .

به گزارش جام روز، حسین خسروی نسب سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) تربت جام  درگفتگو با جام روز با اعلام این خبر گفت : ترويج و توسعه فرهنگ پرداخت زکات با توجه به نقش اين فريضه الهي در رفع فقر نيازمند تبيين احكام پرداخت زكات ، نقش آن در كاهش فقر ، فرهنگ سازي، اطلاع رساني و تبليغات گسترده است و اقامه نماز از احكام اسلامي بود كه با استقرار نظام اسلامي از محدويت خارج شد و اقامه آن به همه اماكن بوي‍ژه مراكزآموزشي كشور كشيده شد و زكات هم از اموري است كه ساماندهي شده و به جايگاه خاص خود رسيده است.
وي امر به معروف و نهي از منكر را از اركان احياء شده در كشور دانست و افزود: قضيه زكات از مصاديق معروف است و از مصاديق منكر هم عدم پرداخت زكات است و اميدداريم كه اين امر با زمينه سازي لازم به صورت جامع پرداخته شود.
سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان تربت جام با بيان اينكه با ايجاد حكومت اسلامي با رهبري خردمندانه امام راحل (ره) توان و زمينه اجراي احكام اسلامي در كشور بوجود آمد ،اظهار داشت : از جمله اين امور پرداختن به وظايف اقامه نماز، زكات و امر به معروف و نهي از منكر است كه در اسلام جزء اركان اساسي هستند.

وی در پايان ضمن تقدير وتشكر از عاملان و رابطين زكات و همت بيشتر اين عزيزان ابراز اميدواري كردند كه در سال جاري با برنامه ريزي هاي هدفمندي كه صورت پذيرفته بتوانند قدم هاي ارزنده هاي در خدمت به ولي نعمتان جامعه داشته باشند.

انتهای پیام/