امام جمعه اهل سنت تربت جام با ابراز تاسف حادثه منا گفت: حادثه منا فقط ناشي از بي کفايتي و بي تدبيري در مديريت بوده است و آل سعود شايستگي برقراري امنيت حرمين شريفين و جان حجاج را ندارد.

به گزارش جام روز، مولوي شرف الدين جامي الاحمدي امام جمعه اهل سنت تربت جام و توليت مزار شيخ احمد جام به حادثه کشته شدن جمعي از حجاج خانه خدا در منا اشاره کرد و ضمن تاسف بار خواندن آن، وقوع اين گونه حوادث را ناشي از اهمال و سستي در مديريت حج توسط عربستان دانست.

وي ضمن مسئول خواندن حکومت عربستان در اين حادثه، اظهار کرد: واقعا حکومت عربستان در اين جا مسئول است و بايد جواب گو باشد.

وی تصریح کرد: مسئولان عربستان چه حقي دارند که مسير دو ميليون نفر از حجاج را ببندند که باعث وقوع اين فاجعه شود. چطور مي گويند که هيچ نظر خاصي نبوده است.حادثه منا فقط ناشي از بي کفايتي و بي تدبيري در مديريت بوده است.

مولوي شرف الدين جامي الاحمدي با اشاره به بندگي عربستان در مقابل آمريکا، به وجود تفرقه و اختلاف ميان خاندان آل سعود اشاره و اظهار اميدواري کرد: مديريت مکه و مسجدالنبي و اماکن مقدس اسلامي به اهلش سپرده شود، آن چه مسلم است اين که آل سعود شايستگي برقراري امنيت حرمين شريفين و جان حجاج را ندارد.

وی ضمن تسليت اين حادثه به جهان اسلام، به پيام مقام معظم رهبري در خصوص اين حادثه اشاره کرد و خواستار پيگيري مسئولان در خصوص اين حادثه شد.

مولوي «شرف الدين جامي الاحمدي» امام جمعه اهل سنت تربت جام و توليت مزار شيخ احمد جام همچنين ضمن تبريک به مناسبت هفته دفاع مقدس و با اشاره به ذلت حکومت بعث عراق در حمله به ايران افزود:اگر همين نيروهاي نظامي ايران نبودند در مقطع کنوني بغداد در اختيار داعش قرار مي گرفت.

 انتهای پیام/