خطیب جمعه تربت جام گفت: فاجعه اسف‌بار مکه و شهادت رسیدن جمعی از حجاج بیت‌الحرام اولین فاجعه نیست که اتفاق افتاده است و این حادثه منجر سرآغاز سقوط آل سعود است

به گزارش جام روز حجت الاسلام سید علی مسوی فرخطیب جمعه تربت‌جام با تسلیت فاجعه اسف‌بار مکه و شهادت رسیدن جمعی از حجاج بیت‌الحرام افزود: در طول 80 سال حکومت رژیم سعودی در حجاز این اولین فاجعه نیست که اتفاق افتاده است و سوء مدیریت آل سعود دلیل اصلی این فاجعه است.

حجت‌الاسلام موسوی فر افزود: رژیم آل سعود هیچ‌گونه اعتقادی برای اداره حر مین شریفین ندارد و همین عدم اعتقاد نتیجه‌اش فجایع مرگ‌بار شده است.

وی تصریح کرد: در اربعین سا ل گذشته بیش از 23 میلیون در عراق برای عرض ارادت به ساحت قدس حضرت امام حسین (ع) حضور پیداکرده و با توجه به جنگ داخلی در این کشور جمعیت به نحو مطلوب مدیریت شد.

وی اضافه کرد: مدیریت زائران حسینی ناشی از اعتقاد و باور بود و رژِم آل سعود توان اداره حر مین شریفین را ندارد و این حوادث ناگوار منجر به سقوط آل سعود است.

امام‌جمعه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: آمریکا با پیروزی انقلاب اسلام حیات خلوت خود را که نظام پهلوی بود از دست داد و از طرفی در فتح لانه جاسوسی تحقیرشده بود و برای انتقام از ملت قهرمان ایران با یک محاسبه مادی دست به یک حمله همه‌جانبه علیه ملت کرد.

حجت‌الاسلام موسوی فر با تحلیل این‌که چه شد که محاسبات آمریکا برعکس شد خاطرنشان کرد: محاسبات آمریکا مادی است اما ماورای ماده قدرت مافوقی وجود دارد؛ اعتقاد ملت ایران به قدرت لایزال الهی سبب مقاومت ملی و نصرت و پیروزی الهی شد.

خطیب جمعه با ذکر این نکته که جنگ هم چنان ادامه دارد و رمز و راز پیروزی همان رمز و راز پیروزی در هشت سال دفاع مقدس است تأکید کرد. آنچه توانست ایران اسلام را حفظ کند مقامت ملی که ناشی از اعتقاد به شهادت و مکتب جهاد بود.

وی اضافه کرد: امروز هم در مقابل استکبار جهانی و تحریم‌ها تنها راه پیروزی مقاومت و تقویت از درون و اقتصاد مقاومتی است.

انتهای پیام/