مدیریت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان تربت جام از اهدا 200 اصله درخت در قالب طرح شجره طیبه برای کمک به امور نیازمندان به این نهاد در حضور مدیر کل استان خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش جام روز محسن مسعودیان مدیرکل استان خراسان رضوی در جمع خیرین و کشاورزان منطقه اظهار داشت: کمیته امداد حضرت امام (ره) در راستای احیا و ترویج سنت‌های حسنه در بین آحاد جامعه با کمک و یاری مردم سخاوتمند، نیکوکاران و حامیان در راستای توسعه مشارکت‌های مردمی و تقویت اصل همبستگی اجتماعی با صحت عملکرد و جلب اعتماد عمومی اقدام به اجرای طرح‌های مختلف می‌کند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از خیر نیکوکاری جناب آقای حسن احمدی از باغداران نمونه منطقه و اهداکننده 200 اصله درخت پسته به این نهاد افزود: یکی از طرح‌هایی که توسط کمیته امداد اجرا می‌شود طرح شجره طیبه بوده که شیوه مناسبی برای کمک به نیازمندان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی در تشریح طرح شجره طیبه تصریح کرد: باغداران خیر یک یا چند اصله درخت خود را به‌عنوان زکات مستحبی به نیت کمک به فقرا و نیازمندان در اختیار کمیته امداد قرار می‌دهند.

مسعودیان ادامه داد: درختانی که مشمول طرح شجره طیبه می‌شوند دارای شناسنامه مستقل هستند بدین‌صورت که بر روی این درختان پلاک نصب می‌شود و درآمد به‌دست‌آمده از آن‌ها به سه روش بین نیازمندان توزیع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: محصولات این درختان یا توسط باغدار بین نیازمندان توزیع و یا به کمیته امداد تحویل داده می‌شود تا به دست نیازمندان واقعی برسد و یا به‌صورت پرداخت وجه نقد معادل ارزش محصول از طرف باغدار صورت می‌گیرد که در هر سه حالت نیازمندان از این طرح بهره‌مند ‌می‌شوند.

در پایان مدیریت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان تربت‌جام ، ارزش ریالی محصولات طرح شجره طیبه اهدایی را 2000000000 ریال برآورد کرد و از باغداران خیر و نوع‌دوست این شهرستان دعوت کرد برای افزایش برکت در محصولات خود بخشی از این محصولات را برای کمک به نیازمندان اختصاص دهند.

انتهای پیام/