خطیب جمعه نصرآباد گفت: ما مصمم هستيم و با همدلی وهم زبانی و پیروی از ولی‌فقیه زمان باکسانی که بخواهند در كشور ما نفوذ کنند، مبارزه كنيم.

به گزارش جام روز ، حجت‌الاسلام اصغر توکلی در خطبه اول هيجان حرص را یکی از موانع و آسیب‌های سبک زندگی اسلامی برشمرده و با اشاره به اینکه ارزش‌گذاری حرص کاملاً مربوط به وابستگی آن است افزود: اگر حرص به امور معنوی و توحیدی، وابسته بشود از لوازم ضروری موفّقیت در میدان جهاد اکبر است.

وی بابیان اینکه حرص در صورتی مذموم است که به امر دنیایی صرف وابسته شود بازخواسته های نفسانی پیروی کند؛ قناعت را مهم‌ترین راهکار رهایی از حرص دانسته واظهارداشت: اگر انسان در سبک زندگی‌اش اندازه‌گذاری کند، می‌تواند جلوی حرص را سدسازی ، و مانع از بین رفتن ارزش‌ها و فضیلت‌ها شود.

خطیب جمعه نصرآباد در خطبه دوم با تأکید بر اینکه نظام اسلامی، به دلیل استقلال‌خواهی و عزت مداری موردتهاجم، سوءنیت و اخلال‌گری است؛ تدبیر راهبردی مقام معظم رهبری سرفرماندهی واحد اقتصاد مقاومتی را محوری دانسته واظهارداشت: زورگویان جهانی از استقلال‌طلبی و الگو شدن ملت ایران در هراس هستند.

حجت‌الاسلام توکلی یکی از ابعاد نامحسوس، ولی پراهمیت آمادگی در مقابله با دشمن، (آفند و پدافند فرهنگی) بُعد تبلیغاتی و روانی آمادگی دانسته و با تأکید بر اینکه از هفدهم شهريور57 تا امروز هرگز سستي و فتوري در اراده آهنين ملت انقلابي ايران حاصل نشده، بلكه هر واقعه و فاجعه‏اي او را مصمم‏تر و منسجم‏تر مي‏كند خاطرنشان کرد: ما مصمم هستيم با همدلی وهم زبانی و پیروی از ولی‌فقیه زمان باکسانی که بخواهند در كشور ما نفوذ کنند، مبارزه كنيم.

انتهای پیام/