مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه تربت‌جام دریادواره 12 شهید کارمند این شهرستان با اشاره به فرآیند تشکیل دولت اسلامی و آسیب‌های درونی و بیرونی آن گفت: بیشترین آسیب در درون خود یک دولت است.

به گزارش جام روز،  حجت‌الاسلام علیرضا چهکندی نژاد با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و 12 شهید کارمند این شهرستان با اشاره به فرازی از رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب افزود: پیروزی انقلاب ، تحقق نظام، تشکیل دولت اسلامی، شکل‌گیری نظام اسلامی، ساختن دنیای اسلام  5 مرحله ی فرآیند دولت اسلامی است.
وی با اشاره به این که آسیب های درونی یک دولت به مراتب خطرناک تر از آسیب های بیرونی است خاطرنشان کرد: بیشترین آسیب در درون خود یک دولت است.
چهکندی نژاد افزود: اگر دولتمردان و همه ارکان دخیل در یک دولت اسلامی به سراغ هواهای نفسانی،حزب وگروه…خود بروند این منیت ها برای دولت اسلامی سمی مهلک و دولت را به نابودی می‌کشاند.
وی با نقل حدیثی از حضرت امام علی(ع) که می فرمایند: بدترین دشمنان تو ، نفس توست خاطرنشان کرد: شهیدان رجایی و باهنر با مراقبت و کنترل نفسانیات خویش با آرزوهای طولانی خود و نزدیکان مبارزه کردند و به این مسئله واقف بودند که هوای نفس توجیه زاست ،حق گریز است.
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه تربت‌جام ابراز داشت: در نگاه حضرت آقا دولت و دولتمردی موفق است که بتواند نیازهای جامعه و ملت را لحظه ‌به‌ لحظه از قرآن و با انس و عمل به آن، احکام اسلامی به روز رسانی نماید.
وی تصریح کرد: اگرانس با قرآن از بین رفت و درتصمیم گیری های نظام اسلامی دلیل قرآنی را نداشتیم باخته ایم و این یک آسیب است.
وی اضافه کرد: دنیا طلبی و اشرافی گری در یک دولت روند حرکت به سمت عدالت را کند و مردم را هم به سمت اشرافی گری سوق می دهد.
حجت الاسلام چهکندی یادآورشد: نفوذ دشمن و صاحبان قدرت و ثروت به ارکان نظام ، قرارگرفتن افراد بی اعتماد با القای سهم خواهی وتقسیم بندی در قوه مجریه برخی دیگر از آسیب های یک دولت اسلامی است.
وی تاکید کرد: مبارزه با فقر ،تبعیض ،دشمن شناسی،استکبار ستیزی وحمایت محرومان از اقدامات خوب دولت شهید رجایی بود.
در پایان این محفل روحانی و معنوی با تقدیم لوح یاد بود از 12 خانواده شهید کارمند شهرستان تربت جام تجلیل شد.
این مراسم با حضور امام جمعه،علما،فرماندار،مسئولان وکارکنان دستگاههای اجرایی،نظامی،انتظامی وامنیتی، خانواده شهدا،بسیجیان وقشرهای مختلف مردم شیعه وسنی درمحل مسجد امام حسن مجتبی(ع) و به همت ستاد بزرگداشت هفته دولت ،بنیادشهید،حوزه مقاومت بسیج اداری کارگری امام علی (ع) سپاه پاسداران این شهرستان برگزارشد.

مهدی حسینی

انتهای پیام/