برانکو ایوانکوویچ موفق شد با برتری بر فولاد به روزهای بدون برد تیمش پایان دهد و با خیال آسوده تری به استقبال تعطیلات لیگ برود.

به نظر می رسد شیرینی این برد که با جدا شدن پرسپولیسی ها از قعر جدول همراه بود روز خوبی را پیش از تعطیلات برای هواداران این تیم ساخته باشد.

استادیوم: غدیر اهواز، تماشاگر: 15 هزار نفر
داور: یداله جهانبازی کمک داوران: ضا سخندان و محمدرضا امینی
اخطار: امید عالیشاه(53)، بابک حاتمی(71) پرسپولیس – یوسف وکیا(53) ، امید خالدی(61)فولاد

فولاد خوزستان:
علی سلیمی، لئوناردو مساریچ، بهمن کامل(13 مهدی بدرلو)، یوسف وکیا، امید خالدی، ماتیاس چاگو، هادی حبیبی نژاد، اسماعیل شریفات، ساسان انصاری، حسین ابراهیمی(37 مهدی دغاغله) و حسین مالکی(مهرداد جماعتی 63)
سرمربی: دراگان اسکوچیچ

پرسپولیس: سوشا مکانی، علیرضا نورمحمدی، مایکل اومانیا، رامین رضاییان، بابک حاتمی، احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، مهدی طارمی، امید عالیشاه(79 علی علیپور)، فرشاد احمدزاده(کمندانی 90+3) و هادی نوروزی(86 محمد انصاری)
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

شرح بازی:
پرسپولیس در اهواز دست به کار بزرگی زد و موفق شد فولاد را شکست دهد و اینگونه به استقبال تعطیلات لیگ برود.
دو تیم که نیمه اول را با تساوی بدون گل به پایان برده بودند در 45 دقیقه دوم هم فرصت های خوبی روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند اما این پرسپولیس بود که با استفاده از فرصت طلبی مهدی طارمی نتیجه را به سود خود به پایان برساند و اولین بردش در لیگ برتر فصل پانزدهم را جشن بگیرد.
شاگردان برانکو که یک ضربه پنالتی را هم از دست داده بودند به نظر می رسید روی نوار بدشانسی ها ادامه دار خود قرار داشته باشند اما طارمی با فرصت طلبی درون شش قدم موفق شد در ابتدا تیمش را با یک گل پیش انداخت و در ادامه نیز درون شش قدم گل دوم را به ثمر رساند تا سلطان شش قدم لقب گیرد.
برانکو نیز که از زمان حضورش در پرسپولیس موفق نشده بود در خارج از خانه طعم برد را بچشد این بار طلسم شکنی کرد و با برتری دو بر صفر از قعر جدول فاصله گرفت.

شرح گل:
فولاد 0 پرسپولیس یک: (دقیقه 51، مهدی طارمی): پرسپولیسی ها که دقایقی پیش پنالتی شان را از دست داده بودند اینبار از روی نقطه کرنر و ارسال فرشاد احمدزاده که با اشتباه سلیمی همراه بود گل برتری اش را به ثمر برساند. مهدی طارمی از درون شش قدم توپ را وارد دروازه فولاد کرد.
فولاد 0 پرسپولیس 2: (دقیقه 57، مهدی طارمی): پرسپولیسی ها بار دیگر روی ضدحمله صاحب فرصت شدند و در حالی که خودخواهی عالیشاه نزدیک بود این موقعیت را از آنها بگیرد، طارمی موفق شد در رییباند ضربه عالیشاه که به تیرک برخورد کرده بود دروازه سلیمی را باز کند.


دقایق حساس:
دقیقه 6: ارسال کرنر توسط فرشاد احمدزاده و در ادامه اشتباه بازیکنان فولاد موقعیت خوبی برای رضاییان پشت محوطه جریمه به وجود آورد که شوت مدافع راست پرسپولیس با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه 16: شوت سنگین نوراللهی از پشت محوطه 18 قدم با برخورد به مدافع فولاد به کرنر رفت.
دقیقه 17: فرشاد احمدزاده نتوانست از کرنر ارسالی نوروزی به خوبی استفاده کند و ضربه پای چپ او با اختلاف از کنار دروازه فولاد خارج شد.
دقیقه 25: شوت سنگین ماتیاس چاگو از درون محوطه 18 قدم توسط سوشا مکانی به راحتی کنترل شد.
دقیقه 30: سانتر شریفات از جناح چپ با اشتباه سوشا مکانی نزدیک بود وارد دروازه پرسپولیس شود که با حضور به موقع رامین رضاییان توپ از روی خط دروازه دفع شد.
دقیقه 40: سوشا مکانی با خروج خود توانست موقعیت تک به تک اسماعیل شریفات را دفع کند.
دقیقه 44: مهدی بدرلو یک ضربه ایستگاهی را در موقعیتی خوب به راحتی از دست داد.
دقیقه 45+3: موقعیت خوبی که با پاسکاری هادی نوروزی و طارمی در محوطه جریمه فولاد ایجاد شده بود، با یک ناهماهنگی به سادگی از دست رفت.
دقیقه 47: مهدی دغاغله که در نیمه دوم به جای حسین ابراهیمی در ترکیب فولاد قرار گرفت، از پشت محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد که توپش با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه 49: هادی نوروزی در ضد حمله صاحب توپ شد و در ادامه پاس عمقی اش را برای طارمی مهیا کرد که خطای مدافع فولاد یک ضربه پنالتی را نصیب این تیم کرد.
دقیقه 50: رامین رضاییان از روی نقطه پنالتی صاحب فرصت شد تا پرسپولیس را پیش بیندازد اما ضربه اش را سلیمی گرفت.

بهترین بازیکن:
مهدی طارمی با گرفتن یک پنالتی که توسط هم تیمی اش به ثمر نرسید و در ادامه با زدن دو گل نقش ویژه ای در بازگشت پرسپولیس به لیگ برتر داشت.

اتفاق ویژه:
اولین برد برانکو با پرسپولیس در خارج از خانه که به روند ناکامی های هموطنش در تیم مقابل استمرار بخشید.

نکته ها:
*برانکو ایوانکوویچ که در دیدارهای گذشته تیمش را با حداقل دو تغییر به میدان می فرستاد، در این بازی هم مجبور شد با توجه به محرومیت محسن بنگر یک تغییر در ترکیب تیمش نسبت به بازی قبلی به وجود آورد.
*سوشا مکانی از جمله بازیکنان پرسپولیسی حاضر در میدان سابقه حضور در فولاد را دارد و در سمت مقابل نیز مهدی دغاغله در فصل گذشته در جمع پرسپولیس حضور داشت و انگیزه زیادی در بازی امروز برای اثبات خود به برانکو خواهد داشت.
* بهمن کامل و حسین ابراهمی به دلیل مصدومیت در نیمه اول از زمین بازی خارج شدند.
* با توجه به گرمای هوا جهانبازی در دقیقه 75 بار دیگر بازی را متوقف کرد تا بازیکنان استراحتی کوتاه و 3 دقیقه ای داشته باشند، داور این دیدار در نیمه اول هم در دقیقه 30 به دلیل گرما و شرجی هوا بازی را برای دقایقی متوقف کرده بود.