همزمان با شب میلاد ثامن‌الحجج (ع) آئین برافراشته شدن پرچم متبرک به حرم رضوی با حضور مسئولان و قشرهای مختلف تشیع و تسنن درتربت جام برگزار شد.

به گزارش جام روز در این مراسم مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه سپاه تربت‌جام ضمن تبریک میلاد امام هشتم اختر تابناک امامت و ولایت و گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت گفت: دشمنان اسلام و قرآن، آن‌هایی که اسلام ناب با منافع آنان درتعارض بود و با بودن اسلام ناب نمی‌توانستند به منافع خود برسند از همان صدر اسلام تاکنون مخالف آن بودند.

حجت‌الاسلام علی‌رضا چهکندی نژاد افزود: دشمنان اسلام هرروز با یک شیوه، ترفند و روش به دنبال براندازی اسلام ناب بودند؛ لذا روشی که مأمون علیه امام علی بن موسی رضا (ع) در پیش گرفت جنگ نرمی بود که علیه امام و اسلام ناب به راه انداخت؛ این‌گونه نیست که اگر حضرت آقا می‌فرمایند جنگ نرم؛ مختص به کشور ما باشد نه جنگ نرم یک واژه‌ای بوداست که از اول خلقت انسان بوده و خواهد بود.

وی اذعان داشت: مأمون وقتی دید اگر اسلام ناب گسترش پیدا کرند و جوانان و مردم به آن روی بیاورند جایی برای آن نخواهد ماند؛ به خاطر این‌که با این اسلام مقابله کند نهضت ترجمه را به راه انداخت و از پادشاه روم کتاب‌هایی درخواست کرد و آن‌ها را ترجمه کردند تا جوانان و دانشمندان آنان بخوانند و شبهات در ذهن آن‌ها به وجود آید.

وی در ادامه گفت: همان کاری که امروزه به‌وسیله عرفان‌های کاذب می‌کنند تا جوانان را از اسلام ناب دور نگاه‌دارند؛ مأمون هم همان کار را به‌وسیله نهضت ترجمه انجام داد؛ امام رضا (ع) به‌وسیله حضور در مجالس و مباحث علمی نگذاشتند این شبهات در ذهن مسلمانان بنشیند و مردم را از اسلام ناب دور کند.

وی بیان داشت: دشمنان اسلام در هیچ عصری دست از دشمنی برنداشتند ونمی دارند؛ این‌که ما احساس کنیم دشمنان ما با ما کنار خواهند آمد طبق آیات قرآن کریم امکان‌پذیر نیست.

حجت اسلام چهکندی خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام تا جان داشته باشند علیه دین ما و قرآن ما کار خواهند کرد و با ما کنار نخواهند آمد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه سپاه تربت‌جام تصریح کرد: مأمون آن زمان به‌وسیله ابزار و توان خود جنگ نرم را راه انداخت و دشمنان امروز ما به‌وسیله ابزاری که در اختیاردارند علیه قرآن و اسلام ما کار می‌کنند.

در ادامه این مراسم، پرچم متبرک به حرم رضوی همراه با پخش صلوات خاصه مرحوم انصاریان ونیز نوای دل‌نشین استاد کریم‌خانی «ای حرمت» معروف به «قطعه‌ای از بهشت» در فضایی آکنده به شمیم عطر خوش رضوی طی مراسم باشکوهی در میدان «نماز» شهرتربت جام، به اهتزاز درآمد و حال و هوای خاصی به این محفل سراسر معنوی بخشید.
در پایان آسمان شهر تربت‌جام نورافشانی شد.
انتهای پیام/