مراسم افتتاح فرستنده پرقدرت دیجیتال تربت‌جام با حضور امامان جمعه، نماینده مجلس، فرماندار، مسئولان اجرایی، نظامی و انتظامی در محل ایستگاه تلویزیونی بعثت روستای کلاته سفید این شهرستان برگزار شد.

به گزارش جام روز در این مراسم فرماندار تربت‌جام گفت: با صرف هزینه دو میلیارد دویست میلیون تومان از اعتبارات ملی و استانی فرستنده پرقدرت دیجیتال درتربت جام مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

علی رستمی افزود: در تداوم فعالیت‌های ارتقای کیفی برنامه‌های تلویزیونی اکنون بیش از 270 هزار نفر جمعیت شهری و روستایی تربت‌جام از نعمت فرستنده پرقدرت دیجیتال بهره‌مند شدند.

در ادامه مراسم نماینده مردم تربت‌جام در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: یکی از درخواست‌های مکرر مردم منطقه تقویت و قدرتمندانه کردن ایستگاه تلویزیونی درتربت جام بود که با تلاش مسئولان این امر محقق شد.

غلامرضا اسد الهی با اشاره به جایگاه رسانه ملی گفت: رسانه ملی دانشگاه عمومی است، کشورهای غربی با تحریم‌های ظالمانه حقوق طبیعی مردم را مورد تحریم قراردادند لذا دانشمندان ایران با اتکا به توانمندی خود مشکلات فنی را در حوزه‌های مختلف فناوری ازجمله صداوسیما مرتفع نمودند.

وی با اشاره به عدم دریافت کیفی موج اف ام در این منطقه از مسئولان صداوسیما خواست: مسئولان صداوسیما نسبت به تقویت فرستنده رادیو به‌ویژه گیرنده موج اف ام که در این شهرستان به لحاظ کیفیت دچار مشکل است اقدام نماید.

امام‌جمعه تربت‌جام با قدردانی از تلاش‌های مسئولان صداوسیما گفت: تقویت صداوسیما در مناطق مرزی، تقویت فرهنگی و جهاد فرهنگی با دشمنان اسلام و ایران است.

حجت‌الاسلام موسوی فر افزود: جنگ امروز جهان با ایران فرهنگی است و آن‌ها ابزار فراوانی در دست دارند و با فرستنده و گیرنده مختلف دنبال انحراف جوانان ما هستند.

وی بیان داشت: مسئولان صداوسیما با تقویت فرستنده‌ها و گیرنده‌ها از فرهنگ ناب اسلام ایرانی دفاع کنند؛ که نفوذ فرهنگی ایران درکشورهای منطقه دفاع از حقیقت اسلام؛ انقلاب، ایثار و جهاد است.

در ادامه امام‌جمعه اهل سنت با تقدیر و تشکر از کارشناسان صداوسیما در تهیه و ساخت فن‌آوری جدید گفت: مسئولان صداوسیما در منطقه مرزی و تلفیقی شهرستان تربت‌جام هر چه می‌توانند نسبت به ارتقاء و تقویت شبکه‌ها و کانال‌ها اقدام کنند که این امر باعث عدم استفاده مردم از شبکه‌های بیگانه می‌شود.

مولوی جامی الا حمدی افزود: در مناطق تلفیقی کشور ایجاب می‌کند شبکه‌های ملی برنامه‌ها متناسب با سنت، آداب‌ورسوم، مسائل اجتماعی و فرهنگی که مرکب از اقوام مختلف و مذاهب و ادیان است با اعتدال و میانه‌روی تولید و پخش نمایند.

در پایان مراسم دکتر قیامتی استاد دانشگاه، رئیس شورای اسلامی شهر و دکتر مولودی رئیس دانشکده آموزش عالی تربت‌جام در ارتباط با معرفی عرفا، توجه به فرهنگ و قشر جوان منطقه و همچنین اهمیت وجود مراکز آموزش عالی در این شهرستان مطالبی ایراد کردند.

انتهای پیام/