ملی‌پوش دسته 80 کیلوگرم تیم وزنه‌برداری معلولان کشورمان دومین طلای ایران در مسابقات قهرمانی آسیا را به ارمغان آورد.

و به نقل از تسنیم، در سومین روز از مسابقات وزنه‌برداری معلولان قهرمانی آسیا در قزاقستان صبح امروز رقابت‌های دسته 80 کیلوگرم با حضور 6 وزنه‌بردار برگزار شد که در پایان مجید فرزین نماینده پرافتخار کشورمان با رکورد 234 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت.

فرزین در تلاش اول خود وزنه 225 کیلوگرمی را بالای سر برد، در تلاش خود موفق به مهار وزنه 232 کیلوگرمی شد، در تلاش سوم از پس وزنه 234 کیلوگرمی برآمد و در حرکت چهارم که حمله به رکورد جهان بود، نتوانست وزنه 236.5 کیلوگرمی را مهار کند.

این وزنه‌بردار برای کسب مدال طلا بالاتر از «گو ژیائو فی» چینی، رکورددار جهان قرار گرفت اما نتوانست رکورد 236 کیلوگرمی او را که سال گذشته به ثبت رسیده، بشکند.

در دسته 80 کیلوگرم پس از فرزین که طلایی شد، «گو ژیائو فی» از چین با 223 کیلوگرم به نایب‌قهرمانی رسید و «الکساندر بلوف» از روسیه با 181 کیلوگرم به عنوان سومی بسنده کرد. همچنین نمایندگان یونان، قزاقستان و ژاپن در رده‌های چهارم تا ششم ایستادند.

روز گذشته نیز دو وزنه‌بردار دیگر ایران به مصاف حریفان رفتند که طی آن امیر جعفری در دسته 59 کیلوگرم قهرمان شد و نادر مرادی در 77 کیلوگرم به نایب قهرمانی دست یافت.