طرح تخصصی حفظ چهار جزء قرآن به‌صورت شبانه‌روزی در سراسر کشور برای اولین بار در 33 نقطه در حال اجراست و تربت‌جام اولین شهر استان خراسان است که توسط موسسه فرهنگی قرآنی امام جعفر صادق (ع) این شهرستان به اجرا درآمد.

به گزارش جام روز رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تربت‌جام با اعلام این خبر افزود : مجری کشوری طرح تابستانی با عنوان «رحله» ، ویژه حفظ 4 جزء قرآن کریم، مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) استان فارس است که با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پشتیبانی اداره کل اوقاف و امور خیریه کشور و اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور در حال برگزاری است.

فیاض در بازدیدی که از این طرح داشت گفت : برخی از مسئولین شهرستان همکاری خوبی داشتند و این طرح در مدرسه نمونه شهید عباد عسکری در حال اجرا است اما اجرای این‌چنین طرح‌هایی همکاری بیشتری را می‌طلبد و باید همه شهرستان ازاین‌گونه برنامه‌های معنوی که باعث پر کردن مفید اوقات فراغت فرزندانمان می‌شود استقبال کنند.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح آشنایی بیشتر فرزندانمان به قرآن و گسترش حفظ قرآن است که امیدواریم این طرح موفق باشد تا شاهد افزایش حافظان قرآن در سرتاسر کشور باشیم.

در ادامه مدیر موسسه فرهنگی قرآنی امام جعفر صادق (ع) تربت‌جام در رابطه با زمان‌بندی این طرح و تعداد شرکت‌کنندگان گفت: این طرح حدود ۶۰ روز و به‌صورت شبانه‌روزی از 10 تیرماه تا 31 مردادماه ادامه دارد

محمد شریعتی افزود : از بین شرکت‌کنندگان پسر، طی مصاحبه‌ای، 16 نفر برگزیده شدند که محدوده سنی آن‌ها بین 10 تا 22 سال است.

وی ادامه داد : در ابتدای این طرح روزانه نیم‌صفحه و بعد یک صفحه و تا پایان که بیشتر می‌شود باید هنرجویان قرآنی 4 جزء قرآن کریم را حفظ کنند.

وی افزود : استاد رحمانی از اردبیل و استاد امیری فرد از خرمشهر حافظان کل قرآن کریم، به‌عنوان اساتید اعزامی این طرح در تربت‌جام می‌باشند .

شریعتی در رابطه با مشکلات اجرای این طرح در شهرستان گفت : از مسئولین خواستاریم برای حفظ این طرح ، هم ازلحاظ مکانی و هم هزینه ما را حمایت کنند چون یکی از عامل‌های مهم استمرار این طرح داشتن مکانی مناسب است که بتوان در آن مستقر شد و نوجوان و جوانان را به این امر حفظ قرآن ترغیب کرد.

انتهای پیام/

فرزاد رشتی