توزیع اجناس خارجی در سبد کالای حمایتی دولت به ذائقه مردم تربت‌جام خوش نیامده است.

به گزارش جام روز توزیع جدید سبد کالا از ۳۰ خردادماه سال جاری آغازشده است که ماهیت این اقدام خوب است اما پر کردن سبد کالا از اجناس و کالاهای خارجی معضل دیگری است که به شعار حمایت از تولید داخل جامه عمل نمی‌پوشاند.
ایران باید همچنان انبار و مقصد کالاها و اجناس خارجی چینی و هندی باشد، در مرحله اول توزیع سبد کالا شاهد توزیع برنج هندی بودیم که گفته شد این برنج‌ها از زمان دولت قبلی خریداری‌شده است که مجبور به توزیع برنج هندی شدند اما در آخرین توزیع سبد کالا حمایتی دولت بازهم شاهد توزیع اجناس خارجی در سبد کالای حمایتی دولت هستیم که این امر نگرانی مردم را به همراه داشته است، زیرا می‌توان گفت واردات هر کالا و محصول برابر است با بیکار شدن یک شهروند ایرانی.

در همین راستا خبرنگار ما به سراغ متولی توزیع این سبدهای حمایتی دولت در شهرستان تربت‌جام رفت؛

رئیس اداره کار و امور اجتماعی تربت‌جام در گفتگو با خبرنگار ما در پاسخ به این سؤال که آیا اجناس سبد کالا خارجی است یا داخلی گفت: در سبد کالا 8 قلم جنس مشخص‌شده است که 7 قلم آن داخلی و یک‌قلم آن خارجی است.

محمدی افزود: این طرح سرا سری است و کلیه بخش‌نامه و آیین‌نامه‌ها سرا سری ابلاغ می‌شود و شهرستان و استان هیچ‌گونه دخالتی در آن ندارند.

وی بیان داشت: در دستورالعمل‌های رسیده بیان‌نشده است که اجناس سبد کالا تولید داخلی باشد.

وی دلیل استفاده ازاجناس خارجی را در سبد کالا قیمت مناسب‌تر نسبت به مشابه داخلی بیان داشت.

وی در رابطه با نحوه اطلاع‌رسانی واجبان شرایط سبد کالا اظهار داشت: سبد کالا به مددجویان دائمی کمیته امداد و بهزیستی تعلق‌گرفته است و نحوه اطلاع‌رسانی آن‌ها نیز از طریق پیامک بوده است.

انتهای پیام/