رئيس اداره موسيقي استان و مسئولین فرهنگی شهرستان تربت جام از استاد موسیقی مقامی شرق خراسان محمد ابراهيم شريف زاده عيادت کردند.

به گزارش جام روز در اين ديدار سميع سرپرست اداره موسيقي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان رضوي پس از عيادت از استاد و ديدار با خانواده و دلجويي از آنان و اظهار رضايت از وضعيت رسيدگي به بيمار و روند درمان گفت: جايگاه اساتيد ما بالاتر از اين است كه براي مخارج درمان خود مشكل داشته باشند.

جواد حياتي دبير كميته پيشكسوتان و اصحاب فرهنگ و هنر استان خراسان رضوي پس از شنيدن مشكلات خانواده استاد گفت: اين استاد تحت تكريم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است اما هنوز بيمه تكميلي خود را اقدام ننموده است و بايد پس از عضويت در صندوق حمايت هنرمندان نسبت به تكميل فرآيند بيمه تكميلي اقدام نمايد و ما هم براي ايشان مكاتبات و پیگیری‌هایی كرديم كه انشالله بتوانيم كاري انجام دهيم.

فياض رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي تربت‌جام به جايگاه هنرمندان اين خطه و بخصوص هنرمندان عرصه موسيقي مقامي اشاره كرد و گفت: هنرمندان ما متأسفانه اکثراً مشكل معيشت و بيمه رادارند.

استاد شریف‌زاده از اساتيد پيشكسوت و برجسته عرصه موسيقي مقامي در رشته خوانندگي است و آثار وي هميشه براي همه تازگي دارد و هرگاه آلبوم “سَرو خرامان” با صداي اين استاد را می‌شنویم خاطرات گذشته‌ها و اجراهاي زنده استاد محمدابراهیم شریف‌زاده را به یاد می‌آوریم.

محمدابراهیم شریف‌زاده، خواننده مشهور موسیقی مقامی خراسان است. او علاوه بر بازخوانی آثار مشهور موسیقی نواحی خراسان خالق آثاری چون سرو خرامان، دخترعمو (بهاره)، دلبر رعنا و … است. محمد حقگو موسیقیدان و استاد دانشگاه موسیقی در رابطه با صدای استاد شریف‌زاده بیان داشته: صدای استاد شریف‌زاده فرصت لذت بردن از انسان را می‌گیرد و انسان را وارد یک فضایی می‌کند که در آن لحظه نمی‌تواند لذت ببرد و بعداً باید از آن لذت برد و در اصطلاح صدای شریف‌زاده انسان را مسخ می‌کند».

محمدابراهیم شریف‌زاده متولد شهر باخرز از توابع استان خراسان است. او موسیقی را از نوجوانی آغاز نمود و بیش از ۶۰ سال با استاد  معروف دوتار، مرحوم غلامحسین سمندری، همکاری داشت. نمونه کوچکی از این دوستی را می‌توان در آلبوم خون پاش و نغمه ریز منتشرشده از سوی استودیو ماه ریز شنید. علاوه بر آلبوم ذکرشده، آلبوم سرو خرامان نیز که مجموعه‌ای از آثار موسیقی خراسان است را می‌توان در مجموعه آثار هنری محمدابراهیم شریف‌زاده جای داد.

مرحوم اخوان در آثارش در وصف استاد سمندی اشعاری داشته که استاد شریف‌زاده را تکمیل‌کننده استاد سمندری معرفی کرد.

انتهای پیام/

فرزاد رشتی