همایش طلایه‌داران هدایت در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان با حضور علمای شهرستان‌های تربت جام، تایباد، فریمان، خواف، باخرز و صالح‌آباد به همت اداره تبلیغات اسلامی تربت‌جام در محل سالن اجتماعات مجمع فرهنگی هنری ولایت به مدت یک روز برگزار شد.

به گزارش جام روز سفیر اسبق ایران در واتیکان در جمع طلایه دارن هدایت گفت: مبلغان باید بر اساس حکمت موعظه نیکو و مجادله احسن به تبلیغ معارف اهلی بپردازند.

حجت‌الاسلام دکتر عبد خدایی افزود: جامع اهل سنت با ما اشتراکات زیادی دارند و به همت جهت لزوم وحدت و همگرایی میان علما لازم و ضروری است.

وی تصریح کرد: یکی از خلقیات پیامبر اکرم (ص) مردم‌داری آن حضرت بود و معرفی پیامبر از جنس خود مردم به همین خاطر بود.

در ادامه همایش استاد حوزه و دانشگاه در تفسیر سوره محمد (ص) گفت: در ماه مبارک رمضان برای آشنایی مردم با تفسیر قرآن کریم سوره محمد (ص) انتخاب‌شده است و مبلغین در این ضیافت الهی به تفسیر این سوره خواهند پرداخت.

حجت‌الاسلام اسلامی فر با اشاره به سخنرانی بدون مطالعه وبی کیفیت افزود: سخنرانی بامطالعه لذت‌بخش برای گویند و مخاطب است.

وی با اشاره به برخورد با افراد گمراه تصریح کرد: نگاهمان به افراد گمراه نباید منفی باشد این افراد راه را گم‌کرده‌اند.

وی ادامه: امام حسین (ع) قیام کرد تا مردم را از سرگردانی و گمراهی نجات بدهد.

وی اضافه کرد: نگاه ما به فرد گمراه باید از روی خیرخواهی و کمک‌رسانی باشد.

وی تأکید کرد: ایمان و عمل صالح باهم معتبراست و اصلاح ظاهر در کنار اعتقاد صحیح قلبی لازم است.

در ادامه همایش مشاور مدیر عالم شرکت آبفای روستایی خراسان رضوی با اشاره به نقش علما در مدیریت مصرف بهینه آب گفت: با توجه بااینکه وضعیت بحرانی آب به مرز تنش رسیده است می‌طلبد علما که نقش اساس را در باورهای مردم دارد در رابطه با شیوه مصرف و جلوگیری از اسراف اطلاع‌رسانی کند.

مهندس برنا مهر افزود: متوسط مصرف آب در کشور دو برابر جهان است و درتربت جام وضعیت آب بحرانی و به مرز تنش رسیده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: همایش طلایه‌داران هدایت به مناسب فرارسیدن ماه مبارک رمضان برگزار شد تا علما نسبت به ارائه مطالب در ماه ضیافت الهی با روز داران هماهنگ باشند.

حجت‌الاسلام غلامی افزود: برگزاری دو محفل قرآنی وحدت در مصلی الغدیر و مراز شیخ احمد جامی مهم‌ترین برنامه ماه مبارک رمضان است.