آیت‌ الله دری نجف آبادی با بیان این که جای تعجب است که آل سعود جرأت کرده ملت ایران را تهدید کند، گفت: آل سعود تصور می‌کند بعد از آمریکا ابرقدرت است در حالی که آن ها نتوانستند در برابر مردم یمن کاری از پیش ببرند.

آیت‌ الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک، ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه اراک، با اشاره به مذاکرات 1+5 عنوان کرد: این مذاکرات باید در چارچوب سیاست‍‌های نظام و خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری تعیین کرده اند ادامه یابد و همچنین در این مذاکرات باید حقوق هسته‌ای ملت ایران به رسمیت شناخته شود.

 

مذاکرات باید در چارچوب سیاست‌های نظام و خطوط قرمزی قرمز باشد

آیتالله دری نجف آبادی بیان کرد: تیم مذاکره کننده باید در همه حال حقوق ملت ایران را مورد توجه جدی قرار دهد و باید بسیار هوشیارانه عمل کند تا در دام حیله گری های دشمنان نیفتد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان این که جای تعجب است که آل سعود جرأت کرده ملت ایران را تهدید کند اظهار داشت: آل سعود تصور می‌کند بعد از آمریکا ابرقدرت است در حالی که آن ها  نتوانستند در برابر مردم یمن کاری از پیش ببرند چه رسد به ملت بزرگ ایران، که با توکل به خداوند به قدرت مطلوبی در سطح منطقه دست یافته است.

دشمنان بدانند که ایران اسلامی کانون شیران است

امام جمعه اراک با تاکید بر این که دشمنان بدانند که  ایران اسلامی کانون شیران است و هر خانه‌ای سنگر شرف و عزت در برابر گرگ‌های جنایتکار است، تصریح کرد: آل سعود بدانند عاقبت دیر یا زود به خشم و غضب خدا گرفتار شده و خداوند شر آنان را به خودشان باز بر می‌گرداند.

دشمنان می‌کوشند هر موضوع کوچکی را به مسأله‌ای مهم جلوه دهند

عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری به مسمومیت زائران غیرایرانی در مشهد مقدس اشاره کرد و افزود: دشمنان می‌کوشند هر موضوع کوچکی را به مسأله‌ای مهم جلوه دهند و در این راستا مسؤولان باید بیشتر به این مسائل توجه کرده و بهانه به دست دشمن ندهند.

آیت‌ الله دری نجف آبادی در ادامه ضمن گرامیداشت 23 خرداد ؛ سالروز تاسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به دستور امام خمینی بیان داشت: با فرهنگ غنی و پربار می توانیم جامعه را آباد کنیم و به سربلندی برسانیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به 26 خرداد ماه سالروز شهادت تیرباران شهیدان امانی، نیک نژاد، بخارایی و صفار هرندی از اعضای هیات موتلفه اسلامی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: نام و یاد شهیدان بزرگوار همیشه در تاریخ زنده خواهد ماند.

امام جمعه اراک با گرامیداشت 27 خرداد سالروز تاسیس جهادسازندگی به فرمان امام خمینی گفت: کشاورزی در کشور ما بسیار مهم و اساسی است و در این راستا و استان مرکزی نیز علیرغم اینکه چهارمین استان صنعتی کشور محسوب می شود دارای ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه کشاورزی است.

دولت در جهت خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی تلاش کند

عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری با بیان این که بخش کشاورزی می‌تواند کشور را از وابستگی به بیگانگان نجات داده و استقلال کشور را رقم بزند، تصریح کرد: امید است دولت در جهت خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی تلاش کند و زمینه را برای تحقق این مهم مهیا کند.

ماه رمضان فرصتی برای تهذیب نفس است

آیت‌ الله دری نجف آبادی ضمن گرامیداشت ماه مبارک رمضان خاطر نشان کرد: روزه بهترین نسخه بهداشتی برای بدن است و برای سلامت جسم و روح از هر چیزی بهتر است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به این که ماه رمضان فرصتی برای تهذیب نفس است: باید از این ماه مبارک رمضان به نحو احسن بهره برد و با تزکیه نفس به معرفت و انسانیت واقعی دست پیدا کنیم.