رئیس جمعیت هلال‌احمر تربت‌جام از اعزام مرحله چهارم کاروان سلامت و ویزیت رایگان با همکاری و مساعدت فرمانداری و شبکه بهداشت و درمان تربت‌جام در روستای محروم بوژگان خبر داد.

به گزارش جام روز علی کاظمی با اعلام این خبر اظهار داشت: با مساعدت و همکاری فرمانداری تربت‌جام  و اعضای گروه درمان اضطراری جمعیت هلال‌احمر شهرستان متشکل از پزشک متخصص زنان و زایمان و دندان‌پزشک، مشاورین،5 نجات گر،10 داوطلب و 3 پرسنل در قالب کاروان سلامت طرح ویزیت رایگان و تست قند خون و فشارخون در روستای محروم بوژگان از توابع تربت‌جام اجرایی شد.
وی افزود: با توجه به اینکه یکی از اصول جمعیت هلال‌احمر تسکین آلام بشری است و بر اساس حس انسان‌دوستی و برای کمک به خانواده‌های ساکن در روستاها، جمعیت هلال‌احمر و سازمان داوطلبان این جمعیت این قبیل کارها را در اولویت کاری
خود قرار داده‌اند.
رئیس جمعیت هلال‌احمر تربت‌جام  تصریح کرد: ما در طول سال طرح‌ها و برنامه‌های عام‌المنفعه زیادی از قبیل طرح همای
رحمت و فرشتگان رحمت را  که با جمع‌آوری کمک‌های افراد خیر در قالب سبدهای غذایی و پوشاک به درب منازل افراد از پیش‌شناسایی شده توسط خانه‌های داوطلب ارسال می‌کنیم.
کاظمی ادامه داد: اکیپ درمانی با چند دستگاه خودرو اعم از پی کاپ، سواری و آمبولانس به همراه تجهیزات موردنیاز در این روستا مستقر و از صبح کار ویزیت اهالی آغاز شد.
رئیس جمعیت هلال احمرتربت جام خاطرنشان کرد: یکی از اهداف اصلی جمعیت هلال‌احمر از اعزام کاروان سلامت، کم کردن بار مالی درمان از دوش بیماران و شناسایی بیماران و معرفی برای ادامه درمان در مراکز درمانی مجهز بوده که این کار به‌خوبی صورت گرفته است.
وی افزود: خوشبختانه این کاروان سلامت با استقبال خوب اهالی روستاها روبرو شد و تعداد 80 نفر از زنان توسط پزشک متخصص زنان و زایمان، 60 نفر توسط دندان‌پزشک ویزیت و 2 نفر از اتباع خارجی جهت درمان و عمل جراحی به متخصص قلب و عروق و گوش و حلق و بینی ارجاع داده شد، همچنین 170 نفر مورد تست قند خون و فشر خون قرار گرفتند.
کاظمی تأکید کرد: ما در جمعیت هلال‌احمر این آمادگی راداریم که همیشه با کمک تیم درمانی جمعیت و مساعدت خیرین و مسئولان نوع‌دوست فرمانداری تربت‌جام  در هر مقطع از سال طرح‌های داوطلبانه اعم از درمانی و یا خدمت‌رسانی را در سطح روستاهای شهرستان و مناطق محروم انجام دهیم.

انتهای پیام/