نماینده تربت جام در مجلس در مورد تحقق آرمانهای امام خمینی (ره) گفت: مردم ما هزینه های زیادی را برای حفظ استقلال خودشان پرداخت کرده‌اند.

به گزارش جام روز غلامرضا اسداللهی، نماینده تربت جام در مجلس در مورد تحقق آرمانهای امام خمینی (ره) گفت: نظام و انقلاب ما یک نظام اعتقادی و اسلامی است که بر مبنای آموزه های دینی پایه گذاری شده است که در زمان حیات امام خمینی (ره) چارچوبهای خوبی برای تحقق آرمانهای انقلاب و شهدا برگرفته از نظام دینی و اعتقادی پایگذاری شد.

وی اظهار کرد: در طول سالهای بعد از رحلت امام با رهبری مقام معظم رهبری ارزشهای انقلاب و نظام و آرمانهای امام تا حدود زیادی در جامعه تحقق یافت. البته شاید به تعبیر مقام معظم رهبری عدالتی که موردنظر اسلام است آنگونه که باید در جامعه محقق نشده است ولی در هر صورت سمت و سوی نظام به سمت تحقق عدالت است.

اسداللهی با اشاره به توصیه های امام در بحث حمایت از مستضعفین گفت: در رسیدگی به مستضعفین و محرومین کارهای خوبی در کشور انجام شده است و خوشبختانه با حمایت کمیته امداد تعداد زیادی از محرومین و خانواده‌های بی پناه و بی‌سرپرست توانسته‌اند وضعیت بهتری پیدا کنند تا جایی که ما در حال حاضر از بین مددجویان کمیته امداد فارغ التحصیل دکترا و دانشگاهی داریم.

وی تاکید کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از دیگر ایده های خوبی امام خمینی بود که در تامین مسکن و رفع نیازمندی ها در این بخش گامهای خوبی را برداشته است.

وی با بیان اینکه که در مجموع کارهای خوبی انجام شده ولی به دلیل بالا بودن میزان محرومیت در جامعه این کارها به چشم نمی آید گفت: ما در هر سالی با مشکلات و موانع و بحرانهای زیادی مواجه می‌شویم و به همین دلیل شاید نتوانستیم بخشی از منویات و آرمانهای امام را محقق کنیم.

وی با بیان اینکه بالاترین مشخصه نظام جمهوری اسلامی ایران حفظ استقلال است گفت: مردم ما هزینه‌های زیادی را برای استقلال خودشان پرداخت کرده اند و خوشبختانه در این زمینه به جاهای خوبی رسیده ایم ما در حال حاضر در عرصه های فناوری نانو و هسته‌ای به خودباوری و خوداتکایی رسیده‌ایم و جایگاه خوبی را در منطقه و حتی جهان داریم و همین باعث شده است که مورد کینه ورزی و عناد دشمنان قرار گیریم.

نماینده تربت جام در مجلس خاطرنشان کرد: در بحث تکمیل چرخه اقتصادی کشور یک نوع استکبارستیزی وجود دارد و در واقع در بحث استکبارستیزی نیز ما به گونه ای عملی کار کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: درست است ما در بحث حمایت از مردم فلسطین هزینه های زیادی را پرداخت کرده ایم اما در مقابل ایادی استکبار ایستاده‌ایم و امروز نیز مقام معظم رهبری همچنان حمایت از مظلومان جهان را به عنوان اولویت های اول نظام مطرح می کند و ما نیز همین موضوع را مدنظر قرار می‌دهیم.

پایان پیام/

م. شبستان