امام جمعه تربت جام گفت: اعتقاد، باور و شناخت عمیق نسبت به دین مبین اسلام مهمترین عامل ماندگاری اندیشه های امام خمینی (ره) در سطح ملی و بین المللی است.

به گزارش جام روز حجت الاسلام سید علی موسوی فر روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما افزود: انقلاب اسلامی با تاسی از اندیشه های امام راحل منحصر به محدوده کشور نمانده و در سطح جهان در حال گسترش و مایه بیداری مسلمانان و آزادیخواهان جهان شده است.

وی اظهار کرد: حرکتهای ضد استکباری مسلمانان و غیر مسلمانان جهان متاثر از تفکر و اندیشه های بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی ایران است.

امام جمعه تربت جام با اشاره به پنجاه و دومین سالگرد قیام 15 خرداد، از این قیام به عنوان ریشه و مهمترین سند حقانیت نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) یاد کرد.

حجت الاسلام موسوی فر افزود: در زمانی که مسلمانان از سیاستهای خصمانه مستکبران و ایادی سرسپرده آنها غافل بودند، امام خمینی (ره) با باور عمیق نسبت به تعالیم دینی به میدان آمد و در برابر ددمنشی های شاه ایستاد.

وی گفت: امام راحل در ابتدا تنها به میدان آمد ولی چون راه و اندیشه ایشان منطبق بر فطرت و سرشت پاک دینی و انسانیت و مسیر وی در جهت تقوا و انسان دوستی بود، این حرکت در مدت کوتاهی در نقاط مختلف کشور گسترش یافت و در نهایت به پیروزی انقلاب اسلامی منتهی شد.

با توجه به همزمانی سالروز ارتحال بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی با نیمه شعبان و سالروز ولادت امام زمان (عج) برنامه های مختلف در استان خراسان رضوی و از جمله مشهد برگزار می شود که از جمله آنها می توان به اجتماع منتظران ظهور در روز 13 خرداد ماه در میدان شهدای مشهد اشاره کرد.

مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد نیز چهاردهم و پانزدهم خرداد ماه در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) برگزار می شود.

علاوه بر آن بیش از 20 هزار نفر از استان خراسان رضوی برای شرکت در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) به مرقد مطهر امام راحل اعزام می شوند.

انتهای پیام/