این روزها تربت جامی ها با مشکلی عجیبی دست و پنجه نرم میکنند آن هم هجوم سگهای ولگرد به داخل شهر که به معضلی لاینحل تبدیل شده است.

به گزارش جام روز؛ سگ از جمله اولین حیواناتی است که به وسیله بشر اهلی شد و به نوعی انسان برای بهتر زیستن، این حیوان باوفا را به خدمت گرفت اما اگر زندگی این حیوان به درستی مدیریت نشود از حیوانی مفید به موجودی بسیار مضر تبدیل و می تواند گزند و زیان جسمی، روحی و مالی را به انسان وارد کند، این موضوع زمانی خود را نشان می دهد که سگ ولگرد محسوب شود.

این روزها تربت جامی ها با مشکلی عجیبی دست و پنجه نرم میکنند آن هم هجوم سگهای ولگرد به داخل شهر که به معضلی لاینحل تبدیل شده است.

بدون شک مسئله بهداشت یکی از مهم‌ترین مسائل جهانی است که دولت‌ها سالانه برای ارتقاء سطح سلامت جامعه، هزینه‌های کلانی صرف آن می‌کنند.

خطر جدی و غیربهداشتی سگ‌های ولگرد در تربت‌جام یکی از معضلات جدید شهروندان تربت‌جام شده است که باید هرچه سریع‌تر پیگیری شود.

این روزها مردم تربت‌جام با پدیده‌ای جدید به نام “سگ‌های ولگرد” در سطح شهر مواجه هستند که کم‌کم در حال تبدیل‌شدن به یک خطر بهداشتی در سطح شهر می‌شود.

اگر در ساعات پایانی شب و ساعات اولیه صبح کشتی در سطح شهر بزنید، به‌وضوح شاهد حرکت دسته‌ای و بعضاً انفرادی سگ‌های ولگرد در خیابان‌ها و کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر خواهید بود.

به گفته برخی از شهروندان، چندین ماه است که تعداد سگ‌های ولگرد در سطح شهر نسبت به ماه‌های گذشته بیشتر شده است.

جولان سگ‌های ولگرد در کوچه و خیابان‌ها باعث ایجاد رعب و وحشت در کودکان و سلب آسایش شهروندان برخی از خیابان‌های شهر شده است.

یکی از شهروندان در گفتگو با جام روز گفت: مردم به دلیل ترس از خطر حمله سگ‌های ولگرد به‌ویژه در شب، جرت تردد در کوچه و پس‌کوچه‌های شهر را ندارند.

وی افزود: سگ‌های ولگرد با پاره کردن کیسه‌های زباله و پخش آن‌ها در کوچه، سبب آلوده شدن محیط می‌شوند.

یکی دیگر از شهروندان با اعلام نارضایتی از گسترش سگ‌های ولگرد در سطح شهرتربت جام گفت: سگ‌های ولگرد محیطی پر از ترس و استرس را برای مردم به وجود آورده‌اند و از سویی خطر گازگرفتگی توسط سگ و ابتلا به بیماری‌های خطرناک به‌واسطه این حیوان وجود دارد.

این شهروند یادآور شد: با توجه به زیاد بودن این حیوانات، احتمال ابتلای افراد به بیماری‌ها ازجمله هاری و کیست هیداتیک به‌واسطه تماس با سگ و یا سگ گزیدگی بسیار بالاست و مسئولان امر باید نسبت به اتلاف این حیوان خطرناک بیش‌ازپیش تلاش کنند.

امیدواریم مسئولین  زحمت‌کش شهرداری تربت‌جام  که با تلاش‌های شبانه‌روزی خود موجبات رضایتمندی شهروندان را فراهم نمودند فکری نیز به حال این معضل نمایند.

انتهای پیام/